فرماندار بناب: ذبح غیرمجاز احتمال ابتلا به تب کریمه کنگو را افزایش می‌دهد

فرماندار بناب گفت: اقدامات لازم جهت پیشگیری از بروز بیماری تب کریمه کنگو صورت گرفته و خوشبختانه هیچ موردی از این بیماری در این شهرستان مشاهده نشده است.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج اللهی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان با بیان اینکه استفاده از گوشت های غیرمجاز و ذبح غیرمجاز یکی از راه های شیوع بیماری تب کریمه کنگو است؛ تصریح کرد: مردم جهت جلوگیری و پیشگیری از ابتلاء به این بیماری حتماً گوشت مورد نیاز خود را از قصابی های معتبر و دارای مهر اداره دامپزشکی تهیه کنند.

وی با اشاره به مطالب مطرح در خصوص آبیاری برخی مزارع صیفی جات شهرستان با فاضلاب افزود: با اقداماتی که صورت گرفته چنین چیزی وجود ندارد و اگر در برخی محل ها که دور از چشم مسئولان اقدام به آبیاری مزارع با فاضلاب می کنند مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان موظفند ضمن بررسی نسبت به جمع آوری موتورهای آب و تخریب مزارع اقدام کنند.

فرماندار بناب این کمیته را مکلف کرد تا بطور ۲۴ ساعته نسبت به بازرسی دقیق و در صورت مشاهده نسبت به تخریب این اراضی اقدام کنند.

فرج اللهی تأکید کرد: نباید اجازه دهیم حتی یک کیلو از صیفی جات تولیدی در منطقه با فاضلاب آبیاری شود.

وی سپس با انتقاد از اظهارنظرهای برخی افراد غیرمسئول در خصوص غیر بهداشتی بودن آب شرب بناب و روستاهای این شهرستان تصریح کرد: بنده از مسئولان بهداشتی در این خصوص گله مند هستم که اجازه می دهند هر فرد غیرمسئولی در این خصوص اظهار نظر کرده و برخی سایت های محلی نیز به موضوع دامن می زنند و اقدام به سیاه نمایی می کنند.

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بناب در عین حال اظهارکرد: شاید آب بناب از نظر املاح و سختی مشکل داشته باشد ولی به هیچ وجه غیربهداشتی نیست! فرج اللهی یادآور شد: اما با روندی که در خصوص آب این شهرستان شاهد هستیم آب چاه های شرب این شهرستان در آینده به سمت کاملاً غیرشرب می رود.

وی اضافه کرد: هم اکنون قریب به ۷۰ درصد جمعیت این شهرستان از آب زرینه رود استفاده می کنند.

فرماندار بناب در ادامه سخنان خود با اشاره به آغاز عملیات احداث ۶ واحد درمانی در سطح شهرستان بناب ضمن تقدیر و تشکر از شورای اسلامی شهر و شهردار در خصوص تهیه زمین مورد نیاز اظهار امیدواری کرد با تکمیل و افتتاح این ۶ واحد درمانی تا پایان سال جاری شاهد تحول عظیمی در ارائه خدمات درمانی به مردم باشیم.

فرج اللهی با انتقاد از عدم اجرای مصوبات قبلی این کارگروه در خصوص رفع نواقصات میدان دواب از سوی شهرداری گفت: برای آخرین بار از شهرداری درخواست می شود تا پایان ماه جاری نسبت به رفع نواقصات بهداشتی این میدان اقدام و در غیر این صورت اداره دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان نسبت به تعطیلی و پلمپ این میدان اقدام کنند.

مهر .