بیشترین اتباع خارجی کارگری در شهرستان بناب کار می‌کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بیشترین اتباع خارجی کارگری در شهرستان بناب کار می‌کنند، گفت: 57 درصد تعهدات اشتغال‌زایی استان تحقق یافته است.

یونس فاتح بعدازظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان بناب میزان تعهدات اشتغال‌زایی استان در سال 91 را یک میلیون و 210 هزار و 53 نفر اعلام کرد و افزود: تا امروز 57 درصد از این میزان تحقق یافته است.

این مسئول اظهار کرد: دولت برای ایجاد اشتغال در کشور از طریق اجرای چهار طرح بنگاه‌های اقتصادی زودبازده، مشاغل خانگی، توسعه بخش کشاورزی و استاد و شاگردی تلاش می‌کند.

وی رتبه شهرستان بناب در سطح استان را از لحاظ تحقق تعهدات اشتغال‌زایی 15 عنوان کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون فقط 38 درصد تعهدات این شهرستان تحقق یافته است که نمره قابل قبولی نیست و با توجه به ظرفیت بالای شهرستان باید فعالیت بیشتری در این زمینه انجام شود.

فاتح با بیان اینکه بیشترین اتباع خارجی کارگری در شهرستان بناب کار می‌کنند، تأکید کرد: جایگاه فعلی اشتغال‌زایی در بناب شایسته این شهرستان نبوده و انتظار می‌رود جدیت بیشتری در این زمینه دیده شود.

قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آذربایجان‌شرقی از آمادگی کامل این اداره کل در استان برای برطرف کردن هرگونه موانع و مشکلات در زمینه اشتغال‌زایی خبر داد و اظهار کرد: سهم تعهدات هر شهرستان باید توسط خود شهرستان در سامانه رصد ثبت و پیگیری شود و ربطی به ادارات کل استان ندارد، بنابراین هرگونه مشکل و مانعی در این زمینه باید در نخستین فرصت برطرف شود.

فاتح همچنین از اختصاص 100 میلیون دلار اعتبار برای توسعه مشاغل خانگی در استان خبر داد و گفت: بانک مسکن نسبت به سایر بانک‌های عامل در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی ضعیف عمل می‌کند.

وی ادامه داد: امسال به دلیل وقوع زلزله در منطقه ارسباران، بیش از 50 درصد میزان کل تعهدات اشتغال‌زایی در شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس در زمینه احداث مسکن تحقق یافت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: از سال 85 تاکنون 4 هزار و 987 طرح در قالب بنگاه‌های اقتصادی زودبازده به بانک‌های عامل معرفی شده است که از این تعداد 2 هزار و 928 طرح با اشتغال‌زایی شش هزار و 200 نفر در بانک‌ها تأیید شده و برای آنها بیش از 113 میلیارد و 334 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.