صدور 713 مجوز ایجاد مشاغل خانگی در بناب

رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بناب از صدور بیش از 713 مورد مجوز ایجاد مشاغل خانگی در شهرستان بناب از ابتدای امسال خبر داد.

محمود پورلطفعلی صبح امروز دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری بناب افزود: نامناسب بودن فضای کسب و کار در جامعه کنونی ، نقش زیادی در کاهش انگیزه سرمایه گذاری دارد که به تبع آن باعث تضعیف بخش خصوصی می شود.

وی در ادامه سخنان خود ضمن بیان این مطلب که مرحله دوم تخصیص اعتبارات به مشاغل خانگی تا هفته آینده ابلاغ خواهد شد گفت: در فاز اول تخصیص اعتبارات تا کنون مبلغی بالغ بر 9 میلیون و 44 هزار ریال به صاحبان این مشاغل تسهیلات اعطا شده است.

پورلطفعلی ابراز داشت: مسئولان باید تلاش کنند که زمینه مساعد کار و سرمایه گذاری را فراهم کنند چرا که در غیر اینصورت انگیزه کار در جامعه کاهش و به تبع آن بیکاری در جامعه افزایش پیدا خواهد کرد.

وی ضمن تاکید مجدد بر اهمیت تلاش مسئولان برای فراهم کردن شرایط مساعد کسب و کار ابراز داشت: تلاش واقعی مسئولان در این زمینه به این معنی است که مسئولان اهمیت زیادی به تحقق شعار سال که از طرف مقام معظم رهبری نامگذاری شده است می دهند.

وی همچنین افزود: همه دستگاه های دولتی باید تلاش کنند که برخورد مناسبی با ارباب رجوع داشته باشند تا آن ها با رضایت کامل از دستگاه های دولتی ذیربط از آن جا بدرقه شوند.