توزیع رایگان مواد مخدر در کشور مبارزه با موضوع مواد مخدر را لوث می‌کند

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج اللهی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بناب که با حضور مشاور استاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی برگزار شد، با بیان اینکه رویکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بناب در سال 96 مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان و معتادان متجاهر است؛ اظهار داشت: نیروی انتظامی شهرستان با همکاری اداره اطلاعات، سپاه، بسیج و دستگاه قضایی با همدلی که داشتند و پای کار بودند، توانستند گام های مؤثری را در راستای مبارزه با مواد مخدر بردارند.

وی افزود: عملکرد 4 ماه ابتدای سال جاری نشان می‌دهد با وجود محدودیت‌ها با تلاش شبانه‌روزی اقدامات خوبی صورت گرفته و نتیجه آن این که شهرستان بناب فاقد معتاد متجاهر است.

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان بناب همچنین آموزش و اطلاع رسانی را جزو رویکرد دیگر این شورا در شهرستان بناب اعلام و تصریح کرد: سال گذشته بیش از 57 هزار نفر در سطح شهرستان از این کلاس ها استفاده کردند.

فرج اللهی اعتبارات موجود را در امر آموزش ناکافی دانست و گفت: اگر می‌خواهیم این کلاس‌ها نتیجه بخش باشد باید به بحث آموزش اعتبار ویژه‌ای پیش بینی و تخصیص یابد.

وی افزود: فعلاً مجبوریم از امکانات محدود شهرستان در امر آموزش استفاده کنیم و در این شرایط نیز انتظارات برآورده نمی‌شود.

فرماندار بناب در ادامه با ارائه گزارشی از آمار دستگیری معتادان و قاچاقچیان اذعان کرد: در 4 ماه اول سال 95 تعداد فروشندگان مواد مخدر دستگیر شده 157 نفر بودند که این رقم در مدت مشابه امسال به 185 نفر رسیده و 18 درصد افزایش نشان می دهد.

به گفته فرج اللهی، تعداد قاچاقچیان دستگیرشده در سال 95 هشت نفر بودند که در 4 ماه اول سال 96 نیز 8 نفر بوده‌اند.

وی همچنین تعداد معتادان دستگیر شده در 4 ماه اول سال 95 را 86 نفر اعلام کرد و گفت: در 4 ماه اول امسال این تعداد به 296 نفر افزایش یافته که 244 نفر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می‌دهد.

رئیس شورای تأمین شهرستان بناب خاطرنشان کرد: پاکسازی محلات آلوده شهرستان را جزو برنامه‌های نیروی انتظامی در این شهرستان اعلام و اظهارکرد: اجرای این طرح رضایت مندی مردم و ساکنان محلات را در برداشته است.

فرج‌اللهی شهرستان بناب را جزو 4 شهرستان برتر در حوزه مبارزه با مواد مخدر در سطح استان آذربایجان‌شرقی اعلام کرد و گفت: معتادانی که بتوانند در مدت یک سال از دام اعتیاد رهایی یابند، با تأیید مراکز ترک اعتیاد وام خوداشتغالی دریافت خواهند کرد.

وی با اشاره به طرح موضوع توزیع رایگان مواد مخدر در کشور اذعان کرد: به نظر می‌رسد اجرای این طرح احتمالی ارزش و اهمیت مبارزه با موضوع مواد مخدر را لوث کرده و به اهمیت مبارزه با مواد مخدر آسیب برساند از این رو به نظر می‌رسد این طرح نیاز به بررسی بیشتر و نظرات کارشناسی شده دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از اقدام اخیر شهرداری بناب در تشکیل و راه‌اندازی کلاس‌های آموزش مربی سبک زندگی اسلامی گفت: شهرداری بناب با همکاری مؤسسه صدرای قم اقدام به برگزاری این دوره‌ها در سطح شهرستان بناب کرده که 32 نفر از بانوان شهرستان نیز زیر نظر اساتید مجرب آموزش های لازم را می بینند که قطعاً اثرات مثبت آن را در کاهش طلاق، بحث آسیب‌های اجتماعی و جلوگیری از رفتن خانواده‌ها به سمت اعتیاد و مواد مخدر خواهیم دید و جا دارد از اقدامات مؤثر شهرداری در این خصوص تقدیر و تشکر به عمل آید.