راه‌اندازی 18 تصفیه خانه فاضلاب در واحدهای صنعتی شهرستان بناب

به گزارش بناب نیوز،  به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و طی مراسمی با حضور فرماندار، نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، مسئولان حفاظت محیط زیست و جمعی از مسوولان و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان، بزرگ‌ترین و مجهزترین تصفیه‌خانه فاضلاب در شرکت صادراتی مجتبی بناب افتتاح و بهره‌برداری از آن آغاز شد.

این تصفیه خانه فاضلاب صنعتی که با روش لجن فعال تعبیه شده است، در زمینی به مساحت 110 مترمربع احداث شده و برای تکمیل آن 11 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

صیاد لطفی در این مراسم اظهار کرد: هم اکنون 18 تصفیه خانه فاضلاب در واحدهای صنعتی بناب راه‌اندازی شده که برای تکمیل این طرح‌ها بالغ بر 100 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه این تصفیه خانه بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه موجود در منطقه است که پساب کارخانه سبزه پاک کنی را تصفیه خواهد کرد؛ افزود: خروجی این تصفیه خانه 3 تا 4 اینچ آب تصفیه شده خواهد بود.

لطفی سپس از راه‌اندازی یک تصفیه خانه فاضلاب دیگر تا 3 ماه آینده در یکی از واحدهای صنعتی بناب خبر داد و از مسئولان سایر واحدهای صنعتی که فاقد تصفیه خانه بوده و یا تصفیه خانه آنها نیمه تمام است، خواست هر چه سریع‌تر نسبت به احداث و یا تکمیل تصفیه خانه فاضلاب این واحدها اقدام کنند.