دهمین فرماندار بناب چه کسی است؟!

به گزارش بناب نیوز، ولی‌الله فرج‌اللهی طی دو دوره خدمت در شهرستان بناب ابتدا در مسند بخشداری مرکزی و معاونت فرماندار و سپس به عنوان فرماندار بناب، قریب به 12 سال در این شهرستان حضور داشته و از این نظر به نوعی بومی شهرستان بناب محسوب می‌شود و همواره در طول مدت خدمت خود در این شهرستان منشاء تحولات بزرگی بوده است.

ناگفته پیداست که چشم مردم این شهرستان به دولت تدبیر و امید است و اینکه در روزهای آتی استاندار آذربایجان‌شرقی که خود نیز به تازگی سکان امور اجرایی این استان را به دست گرفته است، چه کسی را برای مدیریت ارشد اجرایی شهرستان بناب انتخاب خواهد کرد؟!

بنا به دلایلی مسؤولیت فرمانداری به ویژه در شهرستانی همچون بناب با ویژگی‌های خاص خود باید به دست کسی سپرده شود که نه تنها از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه و بالفعل آن شناخت کافی و وافی دارد بلکه در عین حال به دغدغه‌های مردم و مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این خطه توجه کند.

این شهرستان علاوه بر اینکه یک شهر حوزوی و دانشگاهی با وزن مذهبی است، یک شهرستان تولیدی و صنعتی با شهرت اقتصادی نیز به شمار می رود؛ به طوریکه سال گذشته با صادرات بیش از 40 هزار تن انواع کالای مصرفی و صنعتی از طریق گمرک، بناب مقام اول صادرات استان آذربایجان‌شرقی را به خود اختصاص داده بود.

همچنین این شهرستان با امتیازات خاص خود از جمله ظرفیت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی، یک شهرستان مهاجرپذیر است که به خصوص طی دو دهه اخیر جمعیت آن رشدی قابل توجه داشته است.

از این رو مردم‌داری و بهره‌مندی از حداکثر ظرفیت و فرصت‌های مختلف برای خدمتگزاری به مردم، این ولی‌نعمتان جامعه ضرورتی آشکار است که این خصیصه همواره مهم‌ترین مسؤولیت همه خدمتگزاران مورد تأکید و تصریح واقع شده است و مسؤولانی که به موقع و در زمان تصدی مسؤولیت‌ها به این مهم توجه داشته‌اند، نام نیک آنها در هر کوی و برزن بر سر زبان‌ها جاری شده و در خاطره‌ها جاودانه مانده است.

از سال 1368 که بناب به فرمانداری ارتقاء یافت، تاکنون 9 فرماندار نمایندگی دولت را در این شهرستان تجربه کرده‌اند و فرماندارانی که در کنار مردم بوده‌اند و برای خدمت به مردم و نیز عمران آبادانی شهرستان گام برداشته‌اند، اینک نیز نام نیک آنها و خدمات اثربخششان در دل‌های مردم ماندگار شده است که در این مجال فرصت پرداخت به آن نیست.

با این وصف، مردم شهرستان بناب از نماینده عالی دولت در امور اجرایی استان انتظار دارند با توجه به ویژگی‌های خاص این شهرستان، فردی را به عنوان فرماندار انتخاب و منصوب کنند که رویکردش بیشتر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی باشد تا رویکردی سیاسی!