ورژن جدید تودیع هم از راه رسید!

به گزارش بناب نیوز، این شیوه معمولاً در شهرستان بناب مرسوم‌تر بوده و مسؤولانی که در این شهرستان بنا به دلایلی از قبیل بازنشستگی، اتمام مأموریت و یا جابه‌جایی ترک مسند می‌کنند، هر کدام از آنها که با مردم و همراه با مردم بوده‌اند، مردم نیز وی را با شیوه خاصی بدرقه می‌کنند و نام و آوازه آن مسؤول تا سال‌ها بعد از این هم بر سر زبان‌ها جاری می‌شود و از او به نیکی یاد می‌شود که این شیوه به ویژه در بحث فرمانداران همواره پررنگ‌تر از سایر مسؤولان خود را نشان داده است.

به دنبال بازنشستگی فرماندار بناب قرار بر این بود که طی روزهای آتی و بعد از سپری شدن مراحل اداری با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی مراسم تکریم فرماندار سابق و معارفه فرماندار جدید در مراسم ویژه‌ای با حضور مسؤولان شهرستان، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، معتمدان، صنعتگران، اصناف و مدیران واحدهای تولیدی به طور رسمی برگزار شود.

اما در کمال ناباوری از سوی خانه صنعت و معدن شهرستان بناب مراسم تودیع و سپاس از زحمات چهار ساله فرماندار اسبق بناب به صورت غیررسمی برگزار و شیوه و ورژن جدیدی از مراسم تودیع را در این شهرستان به نام خود ثبت کردند!

این در حالی است، با شناخت و تجربه‌ای که از آقای فرج‌اللهی فرماندار اسبق بناب سراغ داشتیم و در سنوات و ادوار مختلف آن را بارها تجربه کرده بودند، بهتر بود اجازه می‌دادند در مراسمی رسمی و در شأن وی و مردم این شهرستان از ایشان تجلیل می‌شد و از طرفی چون در هفته وحدت قرار داریم، انتظار می‌رفت مسؤولان و دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم با کمی تأمل و هماهنگی در جهت تحقق عینی وحدت گام برداشته و مراسم آبرومندانه و یکنواختی را برگزار می‌کردند.

براساس این گزارش، نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در مراسم تکریم فرماندار سابق که با حضور جمعی از مدیران واحدهای تولیدی و اصناف این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه خدمت به مردم باید به عنوان دغدغه اصلی مسؤولان باشد، گفت: حکومت منهای مردم معنا و مفهومی ندارد.

ضیاءالله اعزازی ملکی ضمن تقدیر و تشکر از خدمات چندین ساله ولی‌الله فرج‌اللهی در مسند فرمانداری بناب خاطرنشان کرد: آقای فرج‌اللهی در دوران مسؤولیت خود در بناب منشاء آثار و برکات خوبی برای شهرستان بودند و در حد توان برای پیشرفت و تعالی آن گام برداشتند.

وی افزود: این مراسم صرفاً از ناحیه خانه صنعت و معدن برگزار می‌شود و قرار است طی روزهای آتی با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی به طور ویژه از خدمات ایشان تقدیر و فرماندار جدید نیز معرفی شود.

این نماینده مجلس سپس مردمی بودن را از ویژگی‌های بارز فرج‌اللهی برشمرد و اظهار کرد: مردم همواره قدردان مسؤولان زحمتکش خود هستند.

این گزارش می‌افزاید، جواد فشنگچی مدیر شرکت آرد اطهر به نمایندگی از واحدهای تولیدی و صادراتی شهرستان با بیان اینکه دغدغه اصلی مسؤولان امروز اشتغال و تولید است، گفت: آقای فرج‌اللهی در مدت حضور خود در شهرستان بناب در این راستا اهتمام ویژه‌ای داشتند.

وی تصریح کرد: روزی نبوده که ایشان در خصوص توسعه واحدهای تولیدی شهرستان وقت نگذاشته باشند.

این کارآفرین بنابی همچنین با اذعان به اینکه با تلاش آقای فرج‌اللهی صادرات غیرنفتی از شهرستان بناب به سه برابر افزایش یافته است، گفت: هرکس هر گامی که در راستای افزایش تولید و اشتغال برمی‌دارد عبادت انجام می‌دهد.

فشنگچی در خاتمه از زحمات چندین ساله فرج‌اللهی در بناب تقدیر و تشکر کرد.

این گزارش حاکی است، فرماندار اسبق شهرستان بناب نیز در این مراسم با تشریح ویژگی‌ها و خصوصیات بارز مردم بناب گفت: تلاش، پیگیری و سخت‌کوشی و همراه بودن با مسؤولان از ویژگی‌های بارز شهروندان بنابی است که این خصوصیات را نمی‌توان در جایی از کشور یافت.

ولی‌الله فرج‌اللهی با بیان اینکه در بناب کارکردن یک فرصت است، افزود: مسؤولانی که در بناب کار می‌کنند قطعاً این مسؤولیت را به عنوان یک فرصت طلایی برای خود محسوب کنند.

وی تصریح کرد: حدود 14 سال در دوره‌های متناوب در بناب خدمتگزار مردم بوده‌ام و نصف عمر مسؤولیتم را در بناب گذرانده‌ام و هم اکنون نیز خودم را یک شهروند بنابی می‌شناسم و به آن نیز افتخار می‌کنم.

نماینده عالی سابق دولت در شهرستان بناب خاطرنشان کرد:در سال 92 از 220 واحد تولیدی در بناب 20 واحد کلاً تعطیل بودند و 30 تا 40 واحد تولیدی نیز با ظرفیت 30 تا 40 درصد کار می‌کردند که اکنون با تلاش‌های صورت گرفته تنها یک واحد تولیدی در بناب تعطیل است که دلیل آن نیز مشکل شخصی است.

فرج‌اللهی تأکید کرد: هر مسؤولی که بخواهد در بناب موفق باشد باید در کنار مردم و تولیدکننده‌ها باشد.

وی از صادرات صورت گرفته توسط گمرک بناب به عنوان افتخار بزرگی برای بناب و آذربایجان نام برد و گفت: در سال 92 کل صادرات غیرنفتی از بناب 10 هزار تن بود که از اول امسال تاکنون بالغ بر 38 هزار تن انواع کالا از بناب صادر شده است که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به 60 هزار تن افزایش یابد و از 38 هزار تن کالای صادراتی بیش از 16 هزار تن آن را شرکت آرد اطهر صادر کرده است.

فرج‌اللهی در ادامه ضمن توصیه مردم و مسؤولان برای حفظ وحدت و یکپارچگی ابراز کرد: تا زمانی که وحدت و همدلی بین مردم و مسؤولان حاکم باشد، هر روز شاهد پیشرفت و توسعه این شهرستان در بخش‌های مختلف خواهیم بود.

براساس این گزارش، در ادامه مراسم با اهدای هدایایی از زحمات ولی‌الله فرج‌اللهی فرماندار سابق شهرستان بناب در دوره تصدی وی در این پست تجلیل به‌عمل آمد.

ولی‌الله فرج‌اللهی بعد از بازنشستگی اخیراً طی حکمی به عنوان مشاور مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب منصوب و مشغول به کار شده است.