تاکنون تنها 5 درصد بودجه عمرانی کشور تخصیص یافته است/رکود بازار تا فعال نشدن طرح‌های عمرانی ماندگار است

به گزارش بناب نیوز، ضیاءالله اعزازی ملکی در جمع مسئولان و قشرهای مختلف مردم بناب با تبریک ولادت باسعادت پیامبر رحمت حضرت رسول اکرم(ص) و گرامیداشت هفته وحدت با ارائه گزارشی از عملکرد دو ساله خود با بیان اینکه وضع درآمد کشور مناسب نیست، اظهار داشت: تاکنون تنها 5 درصد از بودجه عمرانی کشور تحقق و تخصیص یافته است.

وی با گرامیداشت سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس خاطرنشان کرد: در کنار اتفاقات صورت گرفته در بخش‌های مختلف کشور برخی کارها نیز به سرانجام نرسیده که آن هم به کم کاری مسئولان بر می‌گردد.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رکود حاکم بر بخش‌های مختلف کشور از جمله در بخش عمرانی اذعان کرد: انسان در چنین مواقعی هم از کارفرما و هم از کارگر احساس شرمندگی می‌کند ولی دولت و مجلس تلاش می‌کنند تا قسمتی از این مشکلات را حل کنند.

اعزازی ملکی تأکید کرد: تا زمانی که طرح‌های عمرانی را در کشور فعال نکرده‌ایم رکود در بازار به همین روال حاکم خواهد بود.

وی با بیان اینکه بیکاری در کشور غوغا می‌کند؛ افزود: بر اساس تعریف دولت هرکس در هر هفته 2 ساعت کار کند، آن فرد شاغل محسوب می‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حالی که این تعریف مطرح می‌شود، باید گفت «آنهایی که در کشور روزانه 12 ساعت کار می‌کنند چقدر درآمد دارند تا آنهایی که در هفته 2 ساعت کار می‌کنند.»

اعزازی ملکی اذعان کرد: بنده می‌ترسم بگویم که در شهرستان بناب در هر خانواده حداقل یک بیکار وجود دارد.

وی در ادامه سخنان خود به پیگیری‌های صورت گرفته برای جذب اعتبار برای تکمیل پروژه پل میدان معلم بناب اشاره و اظهار کرد: در ماه‌های اخیر شاهد پیشرفت خوبی در این پروژه هستیم و در سال 97 این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از برگرداندن وضعیت مجتمع فولاد بناب به شرایط ایده‌آل خبرداد و گفت: در مقطعی که به مجلس راه یافتم کمر فولاد بناب شکسته بود ولی الان با تلاش‌های صورت گرفته نه تنها فولاد بناب تعطیل نیست بلکه 200 نفر از نیروهای تعدیل شده نیز مجدداً به محل کار خود بازگشتند.

اعزازی ملکی با اشاره به اینکه وضعیت بهداشتی و درمانی بناب در بخش‌های مختلف ساختمانی و همچنین جذب پزشک نسبت به گذشته خیلی ترمیم یافته است؛ اذعان کرد: کشورمان در کل در خصوص وضعیت بهداشتی و درمانی شرایط مساعدی ندارد و در طول 20 سال گذشته بهداشت و درمان ما هیچ وقت وضع فعلی را تجربه نکرده است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دانشگاه بناب تصریح کرد: در دوره قبلی نمایندگی‌ام در مجلس بودجه دولتی که برای دانشگاه بناب جذب کرده بودم، آن را در یک بانک گذاشته و سود آن را گرفتند و من این مطالب را با سند و مدرک عرض می‌کنم.

گفتنی است، نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گزارش عملکرد دو ساله خود را در مسجد انجمن این شهرستان و با اطلاع رسانی قبلی برای مردم ارائه کرد.