انتقاد سرپرست فرمانداری بناب از وضعیت پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید

به گزارش بناب نیوز، امین رفیعی در جلسه بررسی مشکلات بخش صنعت با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین مشکل تولید و صادرکنندگان این شهرستان عدم نقدینگی است؛ اظهار داشت: از132 واحدی که در سایت بهین یاب برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند  فقط وام 50 واحد تصویب شده که از این میزان نیز فقط 33 مورد به بانک ها معرفی شده‌اند.

وی با انتقاد از روند کند پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید در این شهرستان تصریح کرد: تاکنون فقط به 4 واحد تسهیلات پرداخت شده و 29 واحد دیگر در انتظار دریافت تسهیلات هستند.
سرپرست فرمانداری بناب میزان وام پرداختی به این واحد ها را 90 میلیاردریال اعلام کرد و اذعان کرد: اگر تسهیلات مورد نیاز در اختیار تولید کنندگان و صادرکنندگان بناب قرار گیرد، علاوه بر حل مشکل اشتغال جوانان بی شک این شهرستان به قطب صادرات استان و شمال غرب کشور تبدیل خواهد شد.

رفیعی سپس به ظرفیت های تولید و فرآوری محصول کشمش در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در 8 ماه امسال تنها 19 هزارتن کشمش فرآوری شده به ارزش یک هزار و 210 میلیاردریال به نقاط مختلف جهان صادر شده است.

وی از عدم همکاری دستگاه های اجرایی در خصوص اجرای طرح کارورزی نیز اظهار ناخرسندی کرد و افزود: تاکنون 346 نفر جهت شرکت در طرح کارورزی ثبت نام کرده اند و 16 واحد نیز برای جذب تعدادی از این افراد اعلام آمادگی کرده اند.

این مدیر دولتی در شهرستان بناب خاطرنشان کرد: از آنجایی که جذب افراد کارآموز هیچگونه تعهد مالی و بیمه ای برای کارفرمایان ندارد، از این رو ظرفیت مناسبی برای اشتغال افراد جویای کار بوده و کافرمایان نیز می توانند افراد متخصص را در واحدهای خود بکارگیری کنند.