امنیت بزرگترین نعمت برای کشور است

به گزارش بناب نیوز، ضیاءالله اعزازی ملکی در جلسه تسهیل و رفع موانع تولید و بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و کشاورزی شهرستان بناب اظهار داشت: امنیت در کشور ما حرف اول را می زند و این نعمت به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، خون شهدا و تدابیر مقام معظم رهبری حاصل شده است و برای تداوم این امنیت تمام سرمایه گذاران نیز باید بطور جدی وارد تولید و اشتغال شوند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور از سرمایه گذاران خواست اعتبارات و تسهیلات دریافتی را در مسیر تولید و اشتغال به کار گیرند و افزود: البته در مسیر قانون گذاری در کشور مشکل داریم و مجریان قانون نقش اساسی را در اجرای قوانین دارند و می توانند قوانین را به نفع مردم تفسیر کنند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی سپس به برخی اعتراضات صورت گرفته در برخی شهرستان ها طی روزهای اخیر اشاره و اذعان کرد: برخی از این اعتراضات که از سوی صنف های مختلف صورت می گیرد، به حق است و باید به حرف مردم گوش کرد و به آن عمل کرد.

وی همچنین با اشاره به عدم انجام وظیفه بخش های مختلف در نظام کشور خاطرنشان کرد: اگر به مسیری که در ۴۰ سال گذشته طی کرده ایم دقت کنیم، متوجه خواهیم شد که هم مردم، هم سرمایه گذار و هم قانون گذار به وظایف قانونی خود عمل نکرده و از ناحیه هر سه آن ها ضربه خورده ایم.

اعزازی ملکی با تأکید بر اینکه امروز بزرگ ترین دشمن جمهوری اسلامی بیکاری است، تصریح کرد: امروز دیگر آمریکا بزرگترین دشمن ما نیست ولی بیکاری می تواند خیلی کارها برای کشور بکند و از این رو خطرناک ترین بحث کشور بیکاری است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با انتقاد از عدم تعامل برخی دستگاه ها با مردم بیان کرد: گرفتن حکم تخریب برای حدود ۱۵۰ مورد خانه باغ محقر در اطراف اراضی فرودگاه برای مسئولان افتخار نیست.

اعزازی ملکی اذعان کرد: با وجود برخی قوانین دست و پا گیر در ادارات و عدم حل مشکلات مردم بناب الحمدلله شهرستان بناب امروز به عنوان آرام ترین شهر در کشور است و من در این خصوص از مردم تشکر می کنم و علیرغم اینکه مردم مطالباتی از دولتمردان دارند ولی در شهر ما یک معترض هم نیست و با این وجود بنده باید از طرف مردم با مسئولان صحبت کنم.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به اعلام آمادگی اهالی روستای قره چپق برای پلمپ ۸۰۰ حلقه چاه کشاورزی، از مسئولان خواست با حمایت از این اقدام داوطلبانه اهالی این روستا نسبت به اجرای طرح آبیاری تحت فشار در این روستا اهتمام کنند.