مسؤولان باید در رفتار و وعده‌های داده شده خود تجدیدنظر کنند/ هشدار به صحنه‌گردانان اصلی فتنه در خارج

به گزارش بناب نیوز، حجت‌الاسلام مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های وحدت آفرین و دشمن‌شکن جمعه شهرستان بناب اظهار داشت: باید در زمان انتخاب وزراء و مدیران کشور، کسانی روی کار می‌آمدند که مطالبات رهبری و اقتصاد مورد نظر رهبری را درک کرده و به آن عمل کنند.

وی تصریح کرد: بنده و امثال بنده دلسوزانه تأکید کردیم که افراد شایسته را روی کار بیاورند، وزراء و مدیرانی را که با مردم در ارتباط تنگاتنگ هستند، سرکار آورید و از آنها استفاده کنید ولی در نهایت همان افرادی روی کار آمدند که در کابینه قبلی هم بودند.

خطیب جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه برخی از این مسؤولان قدرت تصمیم‌گیری لازم را در انجام امور محوله ندارند؛ افزود: برخی از این افراد هستند که با تصمیم دیگران مدیریت می‌کنند و حفظ مقام خود را به رضای خالق و خلق ترجیح می‌دهند.

باقری بنابی اذعان کرد: بنده در آن مقطع تذکر دادم و خواهش کردم که برخی از این مسؤولان در برابر سختی‌ها و امتحانات سخت و عزل و نصب‌های غیرموجه عین دیوار هستند و اختیار لازم را ندارند و هرگز گوش هیچ یک از آنها به مطالبات مردم بدهکار نیست که در آن مقطع علیه بنده جار و جنجال نیز راه انداختند، ولی بنده نخواستم موضوع را ادامه دهم.

وی با بیان اینکه برخی مدیران در قبال خواسته‌های به حق و قانونی مردم بیگانه هستند و هیچ حرمتی برای مردم قائل نیستند؛ افزود: صرفاً در ایام انتخابات چند روزی جمال آنها پیدا می‌شود و مردم را محور و تاج سر خود معرفی می‌کنند اما وقتی که انتخابات تمام شد، مردم بی‌مردم و قید مردم را می‌زنند.

امام جمعه بناب تأکید کرد: مسؤولان باید در رفتار و وعده‌های داده شده خود تجدیدنظر کنند زیرا کشور را نمی‌شود با این شرایط اداره کرد.

باقری بنابی خاطرنشان کرد: مردمی که اعتراض می‌کنند، همان مردمی هستند که با جان و مال خود کشور را اداره کرده و در مقابل دشمن ایستاده و کشور را نگه داشته‌اند،همین مردم مدافع نظام نیز هستند.

وی خطاب به مسؤولان تصریح کرد: مسؤولان باید دقت کنند و ببینند که در کجاها کم‌کاری شده که منجر به اعتراض مردم می‌شود و دشمن نیز با سوءاستفاده از این موقعیت موج‌سواری می‌کند و با زیر پا گذاشتن مقدسات از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب یادآور شد: بنده با حقوق‌های نجومی کاری ندارم و به بحث اختلاس‌ها نیز وارد نمی‌شوم ولی به این حقیقت روشن اذعان می‌کنم که تمام مسؤولان بدون استثناء نوکر این مردم هستند.

باقری بنابی افزود: پس این مردم در برابر بی‌اعتنایی‌ها اعتراض نکنند، چه کنند؟! آنهایی که در مسند قدرت هستند، همه آنها خادم هستند و پرواضح است که مردم هر وقت و هر کجا مأیوس شدند، فریاد می‌زنند و وصیت امام راحل(ره) نیز همین بود.

وی در ادامه خطبه‌های نماز جمعه بناب گریزی هم به برخی مشکلات و نارسایی‌های موجود در سطح شهرستان بناب زد و گفت: چرا باید اجازه دهیم فروشگاه‌های زنجیره‌ای که معلوم نیست سرمایه آن از سوی کدام خارج‌نشین تأمین می‌شود، چوب لای چرخ بازاریان قرار دهد و زندگی مردم را مختل کند.

امام جمعه بناب تأکید کرد: شما اگر قصد خدمت دارید، از اهالی و اصناف این شهرستان فروشگاه‌های زنجیره‌ای را تشکیل دهید.

باقری بنابی اضافه کرد: یا فلان اداره نباید مبل‌فروشی کند در حالی که برای این شغل پروانه کسب ندارد، چرا در امور بازار دخالت می‌کنید تا مردم به نظام بدبین شوند؟

وی با انتقاد از مسؤولان امور مالیاتی تصریح کرد: آنهایی را که باید میلیاردی مالیات دهند، رها کردی و به‌جای اینکه یقه بانک‌ها را بگیرند، به جان مردم بی‌بضاعت افتادند، آقای وزیر مربوطه چقدر خواهش کردیم وعده دادید ولی عمل نکردید.

خطیب جمعه بناب بیان کرد: 10 سال است پل میدان معلم بناب به حال خود رها شده است و این پل مایه ننگ و نفرت عام و خاص شده است، یا تکمیل کنید و یا جمع کنید.

باقری‌بنابی خاطرنشان کرد: شهرک ولی‌عصر(عج) بناب بعد از 30 سال در پی بی‌تدبیری‌ها، متولی خاصی ندارد و مثل اینکه برای افراد غیر هم‌وطن اردوگاه درست کرده‌اند.

وی در ادامه با انتقاد از عدم همکاری مناسب مسؤولان اداره ثبت اسناد و املاک گفت: برای مردم هزاران هزار دردسر ایجاد می‌کنند. دریاچه ارومیه منطقه را تهدید می‌کند، بودجه‌هایی که گفته شده است، آقایان اعلام کنند کجا صرف شده است و برای احیای دریاچه ارومیه چه کارهایی کرده‌اند؟ قاچاق بدنه نحیف اقتصاد کشور را نشانه رفته است.

امام جمعه بناب تصریح کرد: 80 سال پدرم برای شما خادم بود و الان نیز بنده و برادرانم خادم شما هستیم و آنچه در توان داشتیم در مقابل حل مشکلات مردم شهرستان کوتاهی نکردیم و در اعتراضات نیز ما در صف شما هستیم ولی مواظلب و مراقب باشید تا نامحرمان در صفوف شما رخنه نکنند. در تمام مسائل تلخ و شیرین در کنار شما هستم و هرکسی در این جریانات شلوغ کند نامحرم است و قطعاً دلسوزی نمی‌کند.

باقری بنابی سپس با هشدار به صحنه‌گردانان خارجی قضایای اخیر کشور تصریح کرد: صحنه‌گردانان خارجی این قضایا منتظر باشند به‌زودی همه آنها را ادب خواهیم کرد و قطعاً سیلی محکمی از این ملت خواهند خورد تا از شیطنت‌های خود پشیمان شوند.

وی افزود: فرزندان قهرمان این کشور که در عراق و سوریه معجزه آفریدند و این کشورها را از حلقوم شیاطین بیرون کشیدند مگر برای برقراری امنیت در کشور خود عاجز و ناتوان هستند؟