انتقاد از عدم ثبت شیوه‌نامه کباب بناب / جلوگیری از ارائه کباب بناب توسط افراد سودجو

به گزارش بناب نیوز، امین رفیعی در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بناب اظهار داشت: همزمان با برگزاری رویداد«تبریز2018» و در تابستان 97 جشنواره کباب بناب به صورت بین‌المللی برگزار خواهد شد که زیرساخت‌ها، کمیته‌های تخصصی و دبیرخانه آن به‌زودی کار خود را آغاز خواهند کرد.

وی سپس با انتقاد از عدم ثبت شیوه‌نامه کباب بناب تصریح کرد: متأسفانه هیچگونه اقدامی در این خصوص انجام نشده و هیچگونه نظارتی بر کبابی‌های سطح کشور صورت نمی‌گیرد.

نماینده عالی موقت دولت در شهرستان بناب تأکید کرد: نباید اجازه داد عده‌ای از افراد سودجو برای تأمین منافع مالی و به هر شکل ممکن به ارائه کباب بناب اقدام کنند، از این رو لازم است متولیان امر در اسرع وقت نسبت به ثبت شیوه نامه کباب بناب و تعیین شاخص‌های لازم برای پخت و عرضه آن اقدام کنند.

رفیعی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش 40 درصدی اعتبارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بناب در سال‌جاری نسبت به سال قبل اشاره کرد و افزود: اعتبارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان از 8 میلیارد ریال به 13 میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است ولی با این وجود برای توسعه طرح‌های میراث فرهنگی، باید به جای اتکاء به اعتبارات دولتی به دنبال جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی باشیم.

وی از ساخت و سازهای انجام شده در 2 روستای«صور» و «توتاخانه» بناب که باعث از بین رفتن بافت قدیمی این دو روستا شده است، انتقاد کرد و خواستار نظارت بنیاد مسکن بر هرگونه ساخت و ساز در این روستاها شد.

سرپرست فرمانداری بناب به تفاهم نامه سی ام آذر ماه سال جاری مابین استانداری آذربایجان‌شرقی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در خصوص حمایت از بوم گردی در روستاها اشاره کرد و گفت: در روستاهای«صور» و «توتاخانه» بناب که جزو روستاهای هدف گردشگری استان هستند، می‌توان با جذب اعتبارات دولتی نسبت به ایجاد مراکز بوم‌گردی اقدام کرد.