انتقاد از ضوابط و مقررات سخت بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان / شهرک دامپروری بناب عملیانی نشده است

به گزارش بناب نیوز، ضیا الله اعزازی‌‌ملکی در جلسه مشترک کمیته برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان بناب با اشاره به ضوابط و مقررات سخت بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان، از سرمایه‌گذاران خواست خود را درگیر بانک‌ها نکنند؛ چرا که اشتغال و سرمایه‌گذاری با این روند به مشکل بر می‌خورد.

وی با بیان اینکه اشتغال اولویت اول نظام است، از بورکراسی موجود در راه صدور مجوزها به سرمایه‌گذاران گفت: برخی از سرمایه‌گذاران بعد از سرگردانی بین مرکز استان و شهرستان‌ها، در نهایت از سرمایه‌گذاری منصرف می‌شوند.

اعزازی‌ملکی یکی از آفت‌های بخش سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال را عدم هماهنگی بانک‌ها و برخی دستگاه‌ها با سرمایه‌‌گذاران خواند و گفت: برنامه‌های توسعه عالی است ولی چرا در مرحله اجرا به مشکل بر می‌خورند، جای سووال دارد.

نماینده مردم بناب در مجلس با انتقاد از قوانین دست و پاگیر اداری برای سرمایه‌گذاران تصریح کرد: مردم از اختلاف طبقاتی، وجود تبعیض و ناعدالتی در جامعه گلایه‌مند هستند.

اعزازی‌ملکی در ادامه به مشکلات شهرک دامپروری در این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: برای اجرای این شهرک هزینه‌های گزافی شده است که متأسفانه به علت عدم صدور مجوزها عملیاتی نشده که در ادامه مقرر شده بود در این محل شهرک گلخانه‌ای احداث شود که اجرای آن نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.