ارائه عملکرد شش ماهه شورای اسلامی بناب در اولین نشست خبری رئیس شورا

به گزارش بناب نیوز، اولین نشست خبری رئیس شورای اسلامی شهر بناب در دوره پنجم و بمنظور ارائه عملکرد شش ماهه اول فعالیت این شورا با حضور خبرنگاران شهرستان در محل شورای اسلامی شهر بناب برگزار شد.
عباس ممقانی با اشاره به تصویب بودجه 500 میلیارد ریالی شهرداری بناب در سال 97،اولویت بندی اجرای طرح های عمرانی را مهمترین نقطه قوت بودجه مصوب دانست و افزود: طرح های عمرانی در سال آتی روی چندین طرح متمرکز خواهد شد تا بتوانیم آنها را به سرانجام برسانیم.
رئیس شورای اسلامی شهر بناب اتمام میدان شرقی بناب، نگاه ویژه برای آسفالت ریزی معابر و محلات، اجرای مسیرگشایی خیابان آب شمالی، خرمن کوچه، شمس تبریزی و اسماعل بیگ را از جمله اولویت های عمرانی شهرداری بناب در سال آینده اعلام کرد.
ممقانی با اشاره به اینکه مسیر گشایی صرفاً محدود به خط پروژه های اعلامی نیست افزود: تملک املاک بصورت متفرقه راه درمان مناسبی برای مشکلات ترافیکی نیست و این شورا با بهره گیری از بودجه تملک املاک متفرقه در محلاتی که مردم بصورت داوطلبانه اقدام کنند مسیرگشایی را همچنان ادامه خواهد داد.
وی حل مشکل آبهای سطحی را از دیگر برنامه های شهرداری در سال آتی ذکر کرد و گفت:برخی از مناطق بناب با این مشکل مواجه هستند که ساماندهی آبهای سطحی با اولویت میدان استاندارد، ورودی زاوشت و ورودی روستای قره چپق آغاز و ادامه آن به باقرآباد و جارچیلار ختم خواهد شد تا مردم این مناطق از این مشکل رهایی یابند.

رئیس شورای اسلامی شهر بناب در ادامه، گزارشی از روند تدوین طرح جامع شهری ارائه داد و افزود: بعلت زمان بر بودن گرد آوری اطلاعات، تدوین این طرح به مراحل پایانی جمع آوری اطلاعات رسیده و انتظار می رود تا پایان سال 1397 به اتمام برسد.
ممقانی آماری از مصوبات شش ماه نخست را بیان نمود و گفت:بیش از نود درصد مصوبات بعد از بررسی کارشناسی در کمیسیون های تخصصی در صحن مطرح می شود که این موضوع بار حقوقی و دقت مصوبات این دوره را بالا برده است.
رئیس شورای اسلامی از راه اندازی جلسات هیئت رئیسه خبر داد و افزود:در این جلسات مصوبات شورا یک به یک بررسی و تا حصول نتیجه که مرحله اجراء می باشد پیگیری می شوند.
وی همچنین با اشاره به اینکه خبرنگاران باید در جریان امور شهری قرار بگیرند گفت:از این پس با ساماندهی ساختمان شورا خبرنگاران و علاقه مندان می توانند از نزدیک در جلسات علنی شورا حضور یابند.
رئیس شورای اسلامی شهر بناب افزود:برای این منظور جایگاه ویژه ای برای خبرنگاران در سالن جلسات شورا تعبیه شده است.