وضعیت بهداشتی میدان دواب بناب مورد تأیید نیست/ میدان دواب بناب تعطیل شود

به گزارش بناب نیوز، عبدالرضا حنیفی در جلسه کار گروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بناب با اشاره به عدم توجه به نیازهای ضروری و اساسی میدان دواب اظهار کرد: با توجه به ورود انواع دام‌های سبک و سنگین از سایر استان‌های کشور به این میدان ایجاد و راه‌اندازی ایستگاه قرنطیه ضدعفونی دام در این مکان ضروری است.

وی با بیان اینکه شهرداری به این مجموعه صرفاً به عنوان منبع درآمد نگاه می‌کند؛ افزود: شهرداری باید با واگذاری این مجموعه به طور طولانی مدت به بخش خصوصی نسبت به تکمیل زیرساخت‌های لازم میدان دواب توسط بخش خصوصی اقدام کند.

رئیس اداره دامپزشکی بناب تصریح کرد: با وجود اینکه در جلسه قبلی کار گروه فرماندار نیز تأکید داشتند این میدان تعطیل شود، با این اوصاف پیشرفت محسوسی در این میدان احساس نمی‌شود.

حنیفی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه احتمال می‌رود انواع بیماری‌ها از طریق دام‌ها به شهرستان وارد شود، از این رو سرمایه‌گذاری بر روی مسائل بهداشتی نوعی سرمایه‌گذاری است و نه هزینه که امیدواریم کمبودهای موجود میدان دواب هرچه سریع‌تر مرتفع شوند.

معاون شهردار بناب در ادامه این نشست گفت: احداث سرویس‌های بهداشتی در میدان دواب جزو اولویت اول شهرداری است.

علیرضا علی‌اصغری با تشریح اقدامات صورت گرفته برای تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز برای میدان دواب بناب افزود: در صورت تأمین آب مورد نیاز در میدان دواب نسبت به احداث سرویس‌های بهداشتی در این محل اقدام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه رفع نواقص موجود میدان دواب جزو اولویت کارهای شهرداری است؛ تصریح کرد: با تلاش و همکاری مسوولان و کارشناسان محترم بهداشتی بناب در تلاشیم میدان "دواب" را به عنوان پایلوت استانی مطرح و معرفی کنیم.