برخی مدارس بناب شرایط پذیرش دانش‌آموز را ندارند/مدارس غیراستاندارد با همکاری دستگاه قضایی پلمب می‌شوند

به گزارش بناب نیوز، پاشا خوارزمی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بناب با اشاره به اینکه برخی مدارس غیرانتفاعی بناب نیاز به تخریب و بازسازی دارند؛ اظهار داشت: با توجه به بررسی‌های مکرر که از این مدارس شده، برخی از این‌ها شرایط لازم را برای تحصیل دانش‌آموزان ندارند و هر آن احتمال بروز حوادث در این فضاها احساس می‌شود.

وی افزود: امیدواریم با توجه به وضعیت اسفبار برخی از این مدارس آموزش و پرورش از سال تحصیلی آینده مانع پذیرش دانش‌آموز در این مدارس شود.

خوارزمی اذعان کرد: چون برخی از این مدارس شرایط پذیرش دانش‌آموز را ندارند، از این رو در صورت عدم همکاری و پذیرش مجدد دانش آموز مجبور خواهیم شد با همکای دستگاه قضایی نسبت به پلمب این مدارس اقدام کنیم.

 مدیر آموزش و پرورش بناب نیز در این جلسه طی سخنانی اظهار کرد: در مدارس دولتی مدارسی که نیاز به تخریب و بازسازی دارند، اداره کل تجهز و نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی اقدام لازم را انجام داده است و تعدادی از این مدارس نیز تخریب شده اند و دو مورد از این مدارس تخریب شده است.

محمود قهرمانی افزود: در مدارس غیرانتفاعی فرآیندی که مورد نیاز است اعلام نظر نهایی اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان است.

وی اذعان کرد: آیتم‌هایی که از سوی اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان برای مدارس غیرانتفاعی مشخص شده باید از سوی صاحبان این مدارس رعایت شود و در غیر این صورت اجازه فعالیت به مدارسی که آیتم‌های اداره کل تجهیز و نوسازی را رعایت نکنند، اجازه فعالیت نخواهیم داد.