کارگاه‌های تولیدکننده مصالح ساختمانی غیر استاندارد پلمپ می‌شوند

به گزارش بناب نیوز، امین رفیعی در جلسه نظارت و کنترل مصالح ساختمانی بناب با بیان اینکه اعتبارات دولتی در شرایط مناسبی قرار ندارد، اظهار داشت: با این وضعیت اعتبارات دولتی، نباید اجازه دهیم پیمانکاران در کار خود سهل‌انگاری کنند.

فرماندار بناب با اشاره به وجود طرح‌های غیراستاندارد در شهرستان بناب، گفت: برخی از این طرح‌ها که تسویه حساب پیمانکاران نیز صورت گرفته، اکنون به دلیل به وجود آوردن مشکلات، باعث کشمکش بین ادارات شده است.

وی افزود: نمونه این طرح‌ها نمای ساختمان مجتمع ورزشی ولایت شهرستان بناب بوده که اکنون با ریزش مواجه است و نمونه دیگر آن آسفالت ریزی مسیر بناب - عجب‌شیر است که با اینکه هنوز یکسال از اجرای این طرح نگذشته است، با تخریب این آسفالت مواجه هستیم.

نماینده دولت در شهرستان بناب با اشاره به اهمیت مقاوم‌سازی ساختمان‌های سطح شهر بناب، تصریح کرد: خوشبختانه شهرداری بناب در اهدا پروانه ساخت به ساختمان‌های غیرمهندسی با سخت‌گیری بالایی برخورد می‌کند و بدون ارجاع به نظام مهندسی پروانه‌ ساخت توسط شهرداری ارائه نمی‌شود.

وی ارائه آموزش‌های فنی و تخصصی به کارگران را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: فنی و حرفه‌ای شهرستان بناب باید در انجام آموزش‌های فنی و تخصصی، توجه ویژه‌ای داشته و کیفیت را فدای کمیت نکند.

عالی‌ترین مقام شهرستان بناب در پایان با اشاره به اهمیت کیفیت مصالح ساختمانی، خاطرنشان کرد: نیاز است در بخش مصالح ساختمانی به کیفیت و استاندارد مصالح توجه ویژه‌ای صورت بگیرد و کارگاه‌هایی که مصالح ساختمانی غیر استاندارد تولید می‌کنند، با انجام مراحل قضایی پلمپ شود.