احداث نیروگاه 10 مگاواتی خورشیدی با سرمایه گذاری خارجی

به گزارش بناب نیوز، نادر داوودی در حاشیه مراسم تقدیر از زحمات یکساله خبرنگاران شهرستان بناب اظهار داشت: لزوم حفظ محیط زیست از خطرات آلودگی و همچنین حفظ و نگهداری انرژی‌های تجدیدناپذیر به عنوان سرمایه کشور موجب شده تا مسئولان و کارشناسان به سمت استفاده از انرژی‌های پاک از جمله بهره‌مندی از انرژی تابشی خورشید بروند.

وی با بیان اینکه شدت بازتابش نور خورشید در سواحل شهرستان بناب نسبت به شهرهای دیگر حاشیه دریاچه ارومیه بیشتر است؛ اذعان کرد: کارهای تحقیقاتی و مطالعاتی احداث نیروگاه خورشیدی در بناب از 6 ماه پیش آغاز شده بود که خوشبختانه تحقیقات کارشناسان حوزه انرژی در این زمینه مثبت بوده است.

کلیددار شهر بناب سپس با اشاره به اینکه احداث پروژه نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی در بناب بیش از 60 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد؛ گفت: سرمایه گذاری برای احداث این سایت توسط شرکت هایی از دو کشور فرانسه و چین صورت خواهد گرفت.

داوودی تصریح کرد: پس از 6 ماه مطالعه و تحقیق طی امروز قرارداد همکاری در زمینه احداث این نیروگاه با شرکت‌های چینی و فرانسوی نهایی می‌شود.

وی با تشریح اهداف شهرداری بناب برای ایجاد سایت نیروگاه خورشیدی خاطرنشان کرد: اجرای چنین طرح‌هایی به منظور ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری صورت می‌گیرد و امیدواریم نیروگاه 10 مگاواتی خورشیدی بناب تا پایان سال 97 تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

شهردار بناب با تأکید بر اینکه هدف بعدی از اجرای این طرح ها ایجاد اشتغال برای شهروندان است؛ گفت: با تکمیل و راه اندازی این نیروگاه برای 80 نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.