مسوولان خبرنگاران را جزو کارمندان ادارات خود تلقی کنند/هشدار نسبت به آغاز فضای انتخاباتی در بناب

به گزارش بناب نیوز و به نقل از فارس، امین رفیعی در اولین جلسه شورای اداری شهرستان بناب در سال جدید با تأکید بر اینکه استفاده از کالای ایرانی می‌تواند نجات بخش تولید داخلی باشد؛ اظهار داشت: هر یک از ما در حوزه مسئولیتی خود باید بتوانیم برای تحقق شعار سال حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های مسئولان شهرستان در سال گذشته خاطرنشان کرد: با وجود تنگناها و مشکلات مالی شهرستان در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، عمرانی شهری و روستایی پیشرفت چشمگیری داشت و آمار و ارقام‌های موجود نشانگر آن است و امیدواریم در سال 97 با هماهنگی‌های بیشتر به تلاش‌ها و اقدامات خود سرعت بیشتری بدهیم.

رئیس شورای اداری شهرستان بناب سپس با اشاره به ضرورت رعایت حقوق شهروندی در سطح ادارات شهرستان گفت: خدماتی که توسط هر یک از ادارات ارائه می‌شود باید بطور شفاف از سوی روابط عمومی آن اداره برای مردم اطلاع‌رسانی شود و در این ارتباط تقویت روابط عمومی ادارات جزو ضروریات است.

رفیعی با تأکید بر ضرورت ارتباط مسئولان ادارات با رسانه‌ها و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها گفت: باید قبول کنیم که ارتباط با رسانه‌ها جزو ملزومات مدیریتی است و از دیدگاه رسانه‌ها و خبرنگاران برای رشد و اعتلای مجموعه خود بهره ببریم.

وی تصریح کرد: مسوولان این را بدانند که مسوولیت آنها در اتاق شیشه‌ای است و خبرنگاران را جزو کارمندان ادارات خود تلقی کرده و از ظرفیت آنها برای اعتلای ادارات خود استفاده کنند.

فرماندار بناب با اشاره به افزایش ارتباط کارشناسان فرمانداری با ادارات شهرستان بیان کرد: فرمانداری به عنوان مجموعه حاکمیتی و نظارتی تلقی می‌شود و هم اکنون صدای واحدی در فرمانداری شهرستان حاکم است، از این رو هر یک از کارشناسانی که از فرمانداری با ادارات تماس می‌گیرند مثل این است که فرماندار تماس گرفته و قطعاً این ارتباط با ادارات افزایش خواهد یافت.

رفیعی در ادامه سخنان خود از ورود برخی افراد به موضوع انتخابات مجلس در این شهرستان به عنوان یک اپیدمی یاد کرد و گفت: البته این موضوع در سراسر کشور مطرح بوده ولی در شهرستان ما تا حدودی این موضوع پررنگ‌تر است.

وی یادآور شد: بحث ورود به انتخابات ساز و کار تعریف شده‌ای دارد که در زمان مقرر به آن ورود خواهد شد در عین حالی که سیاست دولت ورود زود هنگام به فضای انتخاباتی نیست.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب با بیان اینکه ورود زود هنگام برخی افراد فضای شهرستان را تحت‌الشعاع قرار داده است؛ افزود: نمی‌توانیم افراد را از ورود به این بحث منع کنیم و یکی از آسیب‌های جدی فضای مجازی نیز این بخش است.

رفیعی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مسوولان قبلی ادارات محمود قهرمانی، جهانی و مجرد را به ترتیب به عنوان مدیران جدید آموزش و پرورش، صندوق کارآفرینی امید و امور برق شهرستان بناب معرفی کرد.

وی از راه‌اندازی مجمع‌های مشورتی در سطح شهرستان خبر داد و گفت: بر اساس ابلاغیه سازمان برنامه و بودجه و معاونت سیاسی وزارت کشور ساز و کارهای لازم برای تشکیل این مجمع‌های مشورتی تعریف شده است و با اقشار مختلف جلساتی را تشکیل خواهیم داد.

فرماندار بناب با اشاره به فعال بودن کار گروه‌های مختلف در سطح شهرستان از ادارات مربوطه خواست به عنوان دبیران کار گروه‌ها نسبت به تشکیل منظم این جلسات کار گروه‌ها اقدام کنند و حتی الامکان این جلسات در خود ادارات مربوطه تشکیل شوند.

رفیعی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص راه‌اندازی شبکه دولت از ادارات خواست تا آخر اردیبهشت نسبت به استقرار شبکه دولت در ادارات خود اقدام کنند؛ زیرا از یک ماه آینده مکاتبه با ادارات شهرستان از طریق شبکه دولت انجام خواهد شد.