عدم حاکمیت قانون در کشور متأسفانه صدمات سنگینی بر کشور وارد شده است/ انتقاد از سکوت خبرنگاران در برابر عملکرد شورای شهر بناب

به گزارش بناب نیوز، محسن رحیمیان در مراسم گرامیداشت روز شوراهای اسلامی اظهار داشت: گاهاً از مقام و منصب به‌جای خدمت به مردم بدترین نوع خدمت که خلاف قانون است آن را انجام می‌دهیم، از این رو هر جا خلاف قانون باشد ظلم و بی‌عدالتی حاکم شده است و کسانی با قانون مخالفند که عاشق مردم نیستند و این افراد در هر مقامی باشند، فرق نمی‌کند.

وی با اشاره به عدم حاکم شدن قانون در کشور تصریح کرد: اگر در کشور قانون اجرا می‌شد، به این وضع مبتلا نمی‌شدیم.

شهردار اسبق بناب سپس ساخت و سازهای غیرمجاز را از مشکلات اساسی شهرداری اعلام و بیان داشت: ساخت و سازهای غیرمجازی که در عرض 25 سال گذشته صورت گرفته اگر میلیاردها تومان اعتبار به این بخش اختصاص یابد باز امکان ساماندهی آنها وجود ندارد و اگر درآمد 50 سال آینده شهرداری را در این حوزه هزینه کنیم باز امکان حل مشکلات سکونتگاه‌های غیررسمی ممکن نیست.

رحیمیان با انتقاد از عدم تخصیص اعتبار مناسب به شهرداری بناب از محل ارزش افزوده تأکید کرد: ما در این خصوص اعتراض داریم، نحوه تخصیص اعتبارات را ناعادلانه می‌دانیم و قطعاً شهرداری در ارائه خدمات به شهروندان با مشکل مواجه خواهد شد.

وی افزود: از این رو انتظار داریم مردم ساخت و ساز را طبق قانون انجام داده و ایمنی و اصول شهرسازی را در ساخت و سازهای شهری رعایت کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر بناب در ادامه سخنان خود با گلایه از عملکرد خبرنگاران در شهرستان خاطرنشان کرد: از عملکرد خبرنگاران در شهرستان نیز رضایت ندارم به‌خاطر اینکه ایرادات و ضعف‌های شورا را اطلاع‌رسانی نمی‌کنند!

وی با بیان اینکه خبرنگاران به عنوان چشم و گوش مسوولان وظیفه و رسالت خطیری را بر عهده دارند، از آنها خواست با حضور در جلسات شورای شهر نسبت به ارائه عملکرد شورا و نقاط ضعف‌ آنها  اهتمام کنند و بتوانند واقعیت‌ها و اتفاقات صورت گرفته در جلسات علنی شورا را به جامعه منعکس کنند.