اتحاد ملی، پاسخ کوبنده ایران به آمریکاست

به گزارش بناب نیوز، حجت‌الاسلام باقری‌بنابی در خطبه‌های دشمن‌شکن و وحدت‌آفرین نماز جمعه شهرستان بناب با ترجمه آیات 112 و 113 سوره هود اظهار کرد: در این آیات به امر استقامت در برابر ستمگران و زورگویان همچنین عدم تکیه بر ظالمان تأکید شده است و امروز نیز راه، همان راه است از این رو باید هوشیار و آماده باشیم.

وی همچنین با بیان اینکه دشمنان اتحاد و وحدت ملت ایران را نشانه رفته، تصریح کرد: دشمنان وحدت ملی را نشانه رفته‌اند، بالاخره برجام یک موضوع ملی است و از این رو مراقب باشیم به بهانه برجام تسویه حساب‌های سیاسی و جناحی انجام ندهیم.

خطیب جمعه شهرستان بناب تأکید کرد: این کشور رهبر دارد، ارکان دارد و به حول و قوه الهی جمهوری اسلامی امروز در اوج عزت و قدرت است.

باقری‌بنابی اذعان کرد: تمام کشورهای دنیا به چشم اقتدار به جمهوری اسلامی نگاه می‌کنند و آمریکایی‌ها نیز از این موضوع ناراحت و عصبانی هستند.

وی با بیان اینکه امروز آمریکایی‌ها بیشتر از هر زمان دیگر منفور هستند؛ گفت: اگر آنها می‌توانستند، برای حمله نظامی به ایران درنگ نمی‌کردند، آمریکا قدرت ایران را در صحرای طبس آزمایش کرده است. 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها امروز در سراسر دنیا درمانده‌ترین روزگار خود را سپری می‌کنند و هر کجا وارد شده‌اند با شکست و خواری از آنجا خارج شده‌اند.

باقری‌بنابی در ادامه خطبه‌های نماز جمعه بناب، مردم را به استفاده از کالاهای تولید داخل دعوت کرد و افزود: هر قدر می‌توانیم باید از اجناس تولید داخلی استفاده کنیم تا کارگر ایرانی بیکار نشود.

وی تصریح کرد: قطعاً با این اقدام خود به سایر ملت‌ها نیز درس استقلال می‌دهیم و این زمانی تحقق می‌یابد که دولتمردان بخواهند جهاد را از خودشان شروع کنند و این شدنی است.

امام جمعه بناب یادآور شد: برای ملتی که هشت سال جنگ تحمیلی با محوریت صدام را با سربلندی و افتخار پشت سر گذاشت، این تهدیدات در برابر آن هجمه‌ها چیزی نیست.

باقری‌بنابی با تأکید بر اینکه تمام توطئه‌های دشمنان نقش برآب است؛ گفت: اگر از روزگار درس عبرت بگیریم و جهاد ملی را جا بیندازیم، تمام دشمنان را سر جای خود می‌نشانیم و برای تحقق آن همه باید در قول و عمل ثابت کنیم که ضمن اطاعت و پیروی از فرامین مقام معظم رهبری، می‌میریم، اما ذلت نمی‌پذیریم.

وی تأکید کرد: در صحنه‌های بین‌المللی نیز باید طوری ظاهر شویم و ثابت کنیم تا دنیا بداند برجامی‌ها به ما احتیاج دارند و غربی‌ها بدون حضور جمهوری اسلامی در منطقه هیچ و پوچ هستند و هیچ گرهی در منطقه بدون دخالت جمهوری اسلامی ایران بازشدنی نیست.

باقری‌بنابی خطیب جمعه شهرستان بناب در ادامه تصریح کرد: دولت و مردم اگر در مسیر صحیح و درست قدم بردارند و از ولی‌امر مسلمین اطاعت کنند، دنیا را مبهوت خود خواهیم کرد.

این گزارش حاکی است، نمازگزاران جمعه شهرستان بناب نیز پس از اقامه نماز وحدت‌آفرین جمعه همگام با مردم سراسر کشور در محکومیت دشمنی‌های بی‌پایان آمریکا جنایتکار و عهدشکنی‌های اخیر، با شرکت در یک راهپیمایی باشکوه ضمن سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» عهدشکنی‌های آمریکا و استکبار جهانی همچنین اهانت‌های سخیف دونالد ترامپ، رئیس جمهور یاوه‌سرای آمریکا را محکوم کرده و بر اتخاذ تدابیر لازم برای تأمین منافع ملی در کشور  تاکید کردند.