امروز غربی‌ها و در رأس آنها آمریکا در نقش فرعون زمان ظاهر شده‌اند/ عزت و اقتدارنظام به این جناح و آن جناح وابسته نیست

به گزارش بناب نیوز، مصطفی باقری بنابی در خطبه‌های آیین عبادی- سیاسی اولین جمعه از ماه مبارک رمضان در شهرستان بناب با بیان اینکه وجود طاغوت و فرعون در بین هر ملت و کشوری خطرناک بوده و داشتن این روحیه نوعی روحیه استکباری است؛ اظهار داشت: امروز غربی‌ها و در رأس آنها آمریکای جنایتکار دارای چنین روحیه هستند و طبیعت آنها ظلم، تجاوز و چپاولگری است.

وی تصریح کرد: در این میان جرم و تقصیر جمهوری اسلامی ایران از نظر غربی‌ها و آمریکایی‌ها این است که چرا در خاورمیانه برای ما مزاحمت ایجاد می‌کنید؟ چرا در کشوری که ما برای آن شاه انتخاب کرده بودیم، شاه را بیرون انداختید؟ با وجود اینکه اجازه چپاولگری از کشور خودتان را نمی‌دهید، به سایر ملت‌ها نیز درس مقاومت می‌آموزید و سعی می‌کنید منافع ما را در منطقه به خطر بیندازید.

خطیب جمعه شهرستان بناب با تبیین شرایط کنونی حاکم بر منطقه گفت: اوضاع و احوال منطقه ایجاب می‌کند که عقلای ملت و فعالان سیاسی در گذر از چنین شرایط خاصی، همدیگر را موعظه و به وحدت و همدلی فراخوانند.

 باقری بنابی خطاب به مسوولان کشوری و فعالان سیاسی کشور اظهار کرد: کشمکش و اتهام‌زنی باید پایان پیدا کند و ضمن تحمل همدیگر در راستای تأمین منافع کشور گام برداریم چرا که دشمنان نظاره‌گر رفتار و کردار مسوولان کشورمان هستند  و از وضع بهم ریخته لذت می‌برند و تمام ضعف‌ها را در درون نظام رصد کرده و براساس اظهارنظرهای ما علیه خودمان برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی یادآور شد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری، امروز جمهوری اسلامی با جنگ احزاب مواجه است،در شرایط فعلی باید برای برخی روزنامه‌ها و ستون‌نویس‌ها چاره‌اندیشی شود زیرا کوچک‌ترین غفلت و ساده‌اندیشی به زیان انقلاب اسلامی تمام خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب همچنین با توصیه تمام گروه‌های سیاسی داخل کشور به حفظ وحدت و همدلی گفت: جای ضعف و قوت را عوض نکنیم، هرکس باید وظیفه خود را درست انجام دهد.

باقری‌بنابی سپس در خصوص برجام تصریح کرد: امروز همه جهانیان و آنهایی که سیاست را می‌فهمند، معتقدند موضوع برجام که یک برنامه بین‌المللی است، نشان‌دهنده عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و به این جناح و آن جناح هم بستگی ندارد پس چرا در شرایطی که رئیس جمهور خبیث آمریکا این قرارداد را بدترین قرارداد و توافق در تاریخ آمریکا می‌داند و از آن به عنوان یک فاجعه نام می‌برد و رژیم صهیونیستی و دول ارتجاع عرب نیز خروج آمریکا از برجام را بزرگ‌ترین موفقیت آمریکا قلمداد می‌کنند، در داخل همدیگر را می‌کوبیم و فرصت‌ها را هدرد می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: امام امت اصلی را بیان کردند مبنی براینکه هر کجا دیدید دشمن عصبانی است، پس معلوم است ما برنده‌ایم،این چه اصلی است در مقاطعی که دشمن شاد می‌شود ما نیز شادیم و هر وقت عصبانی می‌شود، ما هم عصبانی می‌شویم.

امام جمعه شهرستان بناب تصریح کرد: امروز عقل، شرع و منطق حکم می‌کند که حداقل در مسائل و مصالح ملی نظام جمهوری اسلامی به صورت فراجناحی عمل کنیم و موضعی نگیریم که دشمن از این موضع ما سوءاستفاده کند،آنهایی که مواضع نظام را زیرسوال می‌برند و در پرونده برجام به همدیگر ناسزا می‌گویند، آگاهانه و ناآگاهانه در زمین دشمن بازی می‌کنند،وظیفه مسوولان و آحاد ملت در چنین شرایطی حفظ وحدت و همدلی است و امروز تنها با وحدت کلمه می‌توان دشمن را از اقدام خود پشیمان کرد و ترامپ را سر جای خود نشاند.

وی در ادامه خطبه‌های نمازجمعه بناب با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و با تشریح اعمال و فیوضات این ماه مبارک افزود: ماه رمضان ماه بندگی است و اگر انسان بخواهد به بندگی خدا راه پیدا کند، باید از رمضان شروع کند.

این گزارش حاکی است، نمازگزاران روزه‌دار شهرستان بناب با سردادن شعارهای«مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی را در به شهادت رساندن مسلمانان فلسطینی محکوم کرده و حمایت قاطع خود را از مقاومت انقلابی ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین در برابر توطئه‌های آمریکا و اسرائیل اعلام کردند.