هشدار درباره بروز فاجعه انسانی در بناب

به گزارش بناب نیوز، هوشنگ شریفی در جلسه کارگروه سلامت شهرستان بناب با اشاره به مشکل فاضلاب شهرک ولی عصر(عج) اظهار داشت: متأسفانه هر لحظه احتمال بروز فاجعه انسانی در این شهرک وجود دارد و ساکنان این شهرک در شرایط فلاکت‌باری زندگی می‌کنند.

وی افزود: با وجود گذشت چندین سال از سکونت اهالی در این شهرک هیچ اقدام اساسی برای حل مشکل فاضلاب آن صورت نگرفته است و در بازدیدی که اخیراً به همراه برخی از اعضای کارگروه از این شهرک داشتیم، من شخصاً شرمنده مردم شدم.

وی سپس با بررسی مصوبات جلسه قبلی کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان تصریح کرد: تاکنون اقدام خاصی در مورد اتلاف سگ‌های ولگرد در سطح روستاهای شهرستان را شاهد نبوده‌ایم و ساکنان روستاها گلایه‌های زیادی در این ارتباط دارند که انتظار داریم در اجرای این مصوبه مسوولان امر تسریع کنند.

این مسوول امور بهداشتی و درمانی شهرستان بناب با اذعان به اینکه اقدامات مؤثری با همکاری کار‌گروه  سلامت و امنیت غذایی در سطح شهرستان صورت گرفته است، گفت: پاک‌سازی بستر رودخانه صوفی‌چای از ضروریات بوده و متأسفانه به جای آنکه آب در این رودخانه جاری باشد، انواع زباله‌ها جریان دارد و نیروی انسانی به تنهایی قادر به پاکسازی آن نیست و جا دارد مسوولان راهداری در این ارتباط همکاری لازم را به‌عمل آورند.