حل مشکل بیکاری جوانان باید به مسئله اصلی کشور تبدیل شود

به گزارش بناب نیوز، فرمانده سپاه ناحیه بناب در همایش رابطان شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان طی سخنانی از بیکاری به عنوان یکی از مشکلات اساسی کشور نام برد و گفت: بیکاری در کشور زمانی ریشه‌کن خواهد شد که به تولید داخلی و استفاده از کالای ایرانی بها داده و آن را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.

سرهنگ عمران دوستی نهادینه کردن تفکر «ما می‌توانیم» را در تحقق شعار سال مهم ارزیابی کرد و افزود: طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر باید با نهادینه کردن تفکر«ما می‌توانیم» این اعتماد را در بین مردم به وجود آورند که کالای ایرانی باکیفیت است.

وی وظیفه دولت را هم در تحقق شعار سال حمایت از بخش تولید عنوان کرد و یادآور شد: دولت موظف است سازوکار و بستر لازم را برای سرمایه‌گذاران داخلی فراهم کند و مجلس نیز وظیفه دارد با تصویب قوانین جدید از تولیدکنندگان داخلی حمایت کند.

این افسر مسوول در سپاه شهرستان بناب همچنین وظیفه رسانه‌ها را در تحقق شعار سال و حمایت از تولید داخلی مؤثر دانست و از دستگاه قضایی خواست با واردکنندگان قاچاق کالا و آنهایی که تولید ملی را زیر سوال برده و تولیدات داخل را تضعیف می‌کنند، برخورد جدی و قاطع به‌عمل آورد.

دوستی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری طی سال‌های اخیر در انتخاب شعار سال موضوعات اقتصادی را مد نظر قرار داده‌اند؛ افزود: اصلی‌ترین دلیل این نامگذاری‌ها این است که امروز دشمنان انقلاب به دنبال به زانو در آوردن کشور در عرصه اقتصادی هستند.

وی تصریح کرد: ملت مؤمن و انقلابی ایران اسلامی همواره ثابت کرده‌اند که از تهدیدات و تحریم‌ها هیچ ترسی نداشته و در تحقق خواسته‌های مقام معظم رهبری قدم‌های لازم را برخواهند داشت.