هیجدهمین جشنواره سراسری«شعر غدیر» برگزار می‌شود

به گزارش بناب نیوز، حبیب صدقی با بیان اینکه چند سالی است برگزاری این جشنواره در تقویم معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده گفت: امسال نیز هیجدهمین دوره آن همزمان با عید سعید غدیرخم در شهرستان بناب برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را تبیین ابعاد مختلف زندگی فردی، اجتماعی و شخصیت متعالی حضرت علی(ع) و ترویج فرهنگ و آموزه‌های غدیر در سطح جامعه با استفاده از زبان شعر عنوان کرد.

به گفته صدقی، جشنواره شعر غدیریه با گستره سراسری توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب با موضوعاتی شامل خدا در باور حضرت علی(ع)، انسان در دیدگاه حضرت علی(ع)، جهان در چشم‌انداز حضرت علی(ع)، شکوه و عظمت نهج‌البلاغه، خاطره غدیرخم، ستایش اهل معرفت از حضرت علی(ع) و اخلاص در ایمان حضرت علی(ع) برگزار می‌شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی بناب موضوع بخش ویژه جشنواره سراسری شعر غدیریه را داستان کوتاه با موضوع نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری(حمایت از کالای ایرانی) عنوان کرد.

صدقی خاطرنشان کرد: هیجدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب شهریور ماه سال‌جاری برگزار می‌شود، علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا دهم مرداد ماه جاری به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب و یا سامانه الکترونیکی به نشانی www.Bonab.farhang.gov.ir  ارسال کنند.