اجرای طرح مداخلات اجتماعی محور در محلات حاشیه‌ای بناب

به گزارش بناب نیوز، امین رفیعی در جلسه مشترک ستاد ساماندهی امور جوانان و کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی بناب اظهار داشت: شهرستان بناب یکی از شهرهای مهاجرپذیر استان آذربایجان‌شرقی بوده و حاشیه‌نشینی در آن به یکی از معضلات اجتماعی تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: در این طرح که با مشارکت جوامع محلی اجرا می‌شود، مشکلات و آسیب‌های مربوط به هر محله شناسایی و نسبت به رفع آنها توسط ادارات ذیربط اقدام می‌شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب با اشاره به اجرایی شدن ساماندهی بافت‌های ناکارآمد شهری بناب خاطرنشان کرد: ساماندهی فیزیکی این بافت‌ها از مدت‌ها پیش توسط شهرداری آغاز شده و ادارات کمیته امداد امام(ره)، شبکه بهداشت و درمان، بهزیستی و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای نیز در رفع آسیب‌ها و معضلات بافت‌های ناکارآمد اقدامات خود را آغاز کرده‌اند.

رفیعی سپس بر پرهیز از اقدامات جزیره‌ای برای اوقات فراغت جوانان تأکید و تصریح کرد: دانشگاه‌ها، مدارس و پایگاه‌های مقاومت بسیج باید به‌صورت منسجم  تمام ظرفیت‌های خود را در اختیار ستاد ساماندهی امور جوانان قرار دهند.

وی دخالت دادن جوانان در برنامه‌ریزی برنامه‌های اوقات فراغت را مفید ارزیابی کرد و افزود: تصمیماتی که برای جوانان گرفته می‌شود، نباید در پشت درهای بسته صورت بگیرد و خود آنها نیز باید در این تصمیمات دخیل باشند.

فرماندار بناب در ادامه سخنان خود مؤلفه‌های اشتغال، مسکن و ازدواج را سه مطالبه اصلی جوانان ذکر کرد و یادآور شد: در سال گذشته دو هزار و 171 نفر بیش از 220 میلیارد ریال تسهیلات ازدواج در شهرستان بناب دریافت کردند.