دهیاران باید اطلاعات خود را به‌روز کنند

به گزارش بناب نیوز و به نقل از تسنیم؛ امین رفیعی اسکویی در جلسه شهرداری و دهیاران با اشاره به سیاست‌های جاری در جامعه و تذکر نکاتی در خصوص خروج آمریکا از برجام، اظهار داشت: دهیاران باید مطالعات خود را بر طبق مسائل روز، به‌روز کرده و همگام با سیاست‌های جامعه قدم به پیش بگذارند.

وی افزود: افراد ذی‌نفوذ در روستاها را دو گروه هستند و از دهیاران می‌خواهم تا با این افراد همکاری و هماهنگی‌های لازم را مبذول دارند.

فرماندار بناب با اشاره به تخصیص 5 میلیارد تومان بوجه برای تأمین آب شرب و ورزشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: با توجه به ماده 180 و اعتبارات استانی که در سال 97 تعریف شده است، مسائل عمرانی امروز در روستاها از اولویت‌های اصلی دولت تدبیر و امید است.

رفیعی با اشاره به بحث اعتبارات شناوری که برای شهرستان‌ها تعریف شده است، ادامه داد: در صورت سستی ما، این اعتبارات توسط شهرستان‌های دیگر جذب خواهد شد.

نماینده دولت در شهرستان بناب همچنین با اعلام اینکه برای تامین وامهای اشتغال روستایی هیچ محدویتی وجود ندارد، تصریح کرد: این اعتبارات را می‌شود تا سقف 50 میلیارد تومان جذب و مورد استفاده قرار داد.

وی با اشاره به مسئله قطعی روزانه برق، یادآور شد: قطعی برق امری خارج از کنترل شهرستان بوده و در هر ساعت پیک مصرف باید حدود 5 مگا وات برق صرفه جویی شود.

عالی‌ترین مقام دولت در شهرستان بناب در پایان از دهیاران حاضر در جلسه خواست تا مشکلات مربوط به روستای خود را بیان و پیگیری کنند.

ناصر عباس‌زاده نیز در این جلسه نیز با ارائه آماری مربوط به اجرای طرح‌های هادی و عمرانی که در طول سال‌جاری و سال گذشته در روستاهای این شهرستان صورت گرفته، اظهار داشت: اولویت امروز دولت، تخصیص بودجه در جهت رفع مشکل اشتغال جوانان روستاها و جلوگیری از مهاجرت افراد و حتی ایجاد مهاجرت های معکوس است.

بخشدار مرکزی بناب همچنین با اشاره به میزان بودجه عمرانی روستاها در شهرستان بناب، افزود: 31 میلیارد تومان بودجه از سال 83 تا کنون در جهت عمرانی روستاها تخصیص یافته است.

وی افزود: امسال در 6 روستا نیز بازنگری طرح هادی اجرا خواهد شد.

عباس‌زاده در ادامه با اشاره به وظایف 48‌گانه دهیاران خاطرنشان کرد: دهیاران در جهت حفظ امنیت در سطح روستاها جایگاه ویژه‌ای دارند و از این رو وظیفه آن‌هاست که همکاری‌های لازم را با سایر موارد و نهادهای مستقر در روستا را داشته باشند.

دهیاران روستاهای بناب نیز در این جلسه از مشکلاتی از قبیل عدم همکاری ادارات مربوطه با دهیاران، کمبود آب شرب در روستاها انتقاد کرده و از فرماندار بناب خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.