برخی‌ برای پولدار شدن جلوتر از دشمن حرکت می‌کنند/بانک مرکزی بی‌رمق مسئله سکه را تعطیل کند / سیستم اداری کشور مریض است

به گزارش بناب نیوز، حجت‌الاسلام مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های آیین عبادی- سیاسی جمعه شهرستان بناب با تبریک دهه کرامت و با اشاره به وعده‌های قرآن کریم و اولیای دین که تمام عربده‌کشی دشمنان موقتی بوده و به زودی خاموش خواهند شد، اظهار داشت: چراغ هیچ نامردی برای همیشه روشن نخواهد ماند و تاریخ بشریت مملو از حقارت گردنکشان است، از فرعونیان تا نمرودیان، از ترامپ گرفته تا آل‌سعود.

وی با بیان اینکه حق ماندنی و باطل رفتنی است، تصریح کرد: دشمن تمام رفتار و حرکات ملت ایران را زیرنظر گرفته و رصد می‌کند و نقاط آسیب‌پذیر را کاملاً زیر نظر گرفته و جاسوسان زیادی را برای این کار در اختیار گرفته است.

امام جمعه بناب گفت:مع‌الأسف برخی‌ در شهرهای بزرگ از جمله تهران برای پولدار شدن در مسیر دشمن و حتی جلوتر از دشمن حرکت می‌کنند و هنوز دشمن گامی برنداشته، تحریم‌هایی را به ملت تحمیل می‌کنند، این به نوعی کمک به دشمن و خیانت به ملت است، در هر لباسی که باشد!

خطیب جمعه شهرستان بناب با اذعان به اینکه سیستم اداری کشور مریض بوده و قابل دفاع نیست؛ افزود: برای برون‌رفت از شرایط فعلی قناعت و صرفه‌جویی جهادی لازم است.

باقری‌بنابی گفت: اگر دولت و ملت با حرکات و اقدامات خود و با یک جهاد ملی 6 ماه به طور آزمایشی در انجام معاملات داد و ستد، دلار را از موضوعات کشور کنار بگذارند و بانک مرکزی بی‌رمق و بی‌کفایت به مسئله خرید و فروش سکه پایان داده و تعطیل کند همچنین ورود اجناس لوکس به داخل کشور به حداقل برسد، مشکلات حل خواهند شد و اگر این حرکت ملی در کشور رخ دهد، ظرف مدت کوتاهی جواب داده و ملت‌های دنیا نیز از اقدام ما درس می‌گیرند.

وی یادآور شد: شعار«مرگ بر آمریکا» می‌دهیم اما دلار آمریکا را تبلیغ می‌کنیم و محاسبات خود را با دلار آمریکا انجام می‌دهیم. آیا این تناقض نیست؟! شعار«مرگ بر آمریکا» زمانی جواب می‌دهد که از دلار آن نیز متنفر باشیم!

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب همچنین تصریح کرد: شعار«مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل» زمانی جواب و نتیجه می‌دهد که با یک جهاد عمومی برخلاف خواسته‌های عمومی دشمنان عمل کنیم و طبق سفارش اکید رهبری به کمک دولت بشتابیم و در مصرف آب و برق صرفه‌جویی لازم را انجام دهیم.

باقری‌بنابی با تأکید بر اینکه نباید در داخل ضعف‌های کوچک را بزرگ جلوه دهیم و از کاه کوه بسازیم، افزود: کاری که الآن برخی از روزنامه‌های ما و صدا و سیما همچنین برخی رسانه‌ها می‌کنند، کشور را به سمت دلار بردند و یک کلمه مطلب وحدت‌آفرین نمی‌نویسند و از نوشته‌های آنها بوی انصاف و مودت احساس نمی‌شود!

وی در ادامه تأکید کرد: با وجود تلاش‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی، ایران روز به روز سرافرازتر در مسیر اوج و پیشرفت بوده و آمریکا و نوکرانش هیچ غلطی نمی‌توانند، بکنند و  اگر کمی صبر پیشه کنیم و به توصیه‌های مقام معظم رهبری گوش داده و عمل کنیم، زمین و زمان هم علیه شما جمع شوند، نمی‌توانند کاری انجام دهند.