آذربایجان‌شرقی جزو استان‌های امن و آرام کشور است

به گزارش بناب نیوز، علی محمدی در آیین تکریم و معارفه فرماندهان سابق و جدید نیروی انتظامی بناب با بیان اینکه امنیت و آرامش خوبی در آذربایجان‌شرقی حاکم است؛ اظهار داشت: البته این بدان معنا نیست که هیچ اتفاقی نمی‌افتد ولی در سایه الطاف خداوندی و عنایت حضرت ولی عصر(عج) و در سایه تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی و همکاری سایر نیروها مشکل خاصی در استان نداریم.

وی تصریح کرد: بالاترین تقدیر و مدال برای عوامل زحمتکش نیروی انتظامی اینکه فرماندهی کل قوا مقام معظم رهبری احساس آرامش کرده و همین که سربازان مقام معظم رهبری توانستند رضایت رهبری و مردم را فراهم کنند و احساس آرامش را برای تمامی شهروندان فراهم کنند، کافی است.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی سپس با اشاره به مأموریت‌های متعدد نیروی انتظامی که به عهده این نیرو محول شده‌اند؛ خاطرنشان کرد: پرسنل زحمتکش این نیرو با وجود اینکه توانستند در امر مبارزه با قاچاق کالا، مبارزه با قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر، کاهش سرقت و کاهش تصادفات جاده‌ای قدم‌های بزرگی را بردارند، در کنار آن با حضور در کنار مردم همواره احساس امنیت را که از خود امنیت بالاتر است، برای مردم فراهم کرده‌اند.

محمدی در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از زحمات سه ساله سرهنگ رمضان اللهوردیان در مدت مسئولیت خود در شهرستان بناب، سرهنگ سهراب شفقی را به مدت سه سال به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی این شهرستان معرفی کرد.

فرماندار بناب نیز در این مراسم با بیان اینکه تأمین امنیت از وظایف نظام است؛ گفت: بسترسازی برای فعالیت‌های روزمره نیز جزو وظایف نیروی انتظامی است.

امین رفیعی با اشاره به بالا بودن ضریب امنیت در کشور تصریح کرد: با وجود تهدیدات و هجمه‌هایی که از سوی دشمنان علیه این کشور و نظام می‌شود، به حول و قوه الهی امنیت خوبی را در سطح کشور شاهد هستیم که این امنیت مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی است.

وی افزود: در سایه این بسترسازی است که شاهد فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و آموزشی در کشور هستیم.

رئیس شورای تأمین شهرستان بناب خاطرنشان کرد: مهم‌ترین موضوع قبل از تأمین امنیت ایجاد احساس امنیت در بین مردم و جامعه است و در سایه تلاش نیروهای انتظامی و امنیتی شاهد امنیت و احساس امنیت در سطح شهرستان هستیم.

رفیعی سپس ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مثمرثمر سرهنگ اللهوردیان در طول مدت مسوولیت خود در این شهرستان اظهار امیدواری کرد که فرمانده جدید نیروی انتظامی نیز با تعامل و همکاری اعضای شورای تأمین و اعضای شورای اداری در انجام مأموریت‌های خود موفق باشد.

براساس این گزارش، در ابتدای این مراسم فرمانده سابق نیروی انتظامی بناب با ارائه گزارشی از عملکرد سه ساله خود در این شهرستان گفت: حضور مقتدرانه پلیس در تمام مراسمات و صحنه‌های مختلف از جمله فعالیت‌های این نیرو است.

رمضان اللهوردیان با بیان اینکه در شهرستان بناب جرائم خشن نداریم؛ افزود: با تلاش پلیس در طول سه سال گذشته شاهد کاهش 5 درصدی سرقت، کاهش 33 درصدی آمار تصادفات درون شهری و 14 درصدی تصادفات برون شهری بودیم.

وی اضافه کرد: طی سه سال گذشته به ارزش 240 میلیارد ریال کالای قاچاق در این شهرستان کشف شده است.

فرمانده سابق نیروی انتظامی بناب در ادامه موفقیت‌های کسب شده را مرهون تلاش‌های عوامل زحمتکش این نیرو و همکاری‌های اعضای شورای تأمین و دیگر مسئولان شهرستان و مردم دانست.

برپایه این گزارش، در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های سرهنگ رمضان اللهوریان فرمانده سابق نیروی انتظامی بناب در طول تصدی این مسئولیت، سرهنگ سهراب شفقی به مدت سه سال به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی این شهرستان معرفی شد.

گفتنی است، پیش از این سرهنگ سهراب شفقی مسئولیت فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان ملکان را عهده دار بوده است.