صداقت مهم ترین ویژگی یک خبرنگار متعهد است

به گزارش بناب نیوز، امین رفیعی در آیین گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران شهرستان بناب با بیان اینکه خبرنگاران به عنوان نماینده افکار عمومی در جامعه هستند؛ افزود: تلاش در راستای ایجاد امید در جامعه و حل مشکلات مردم باید در اولویت اول کار خبرنگاران باشد.

وی تصریح کرد: خبرنگاران باید منافع ملی، درد مردم و دفاع از ارزش های دینی و انقلابی را سرلوحه عمل و کار خود قرار دهند و برای تنویر افکار عمومی از هیچگونه تلاش و کوششی دریغ نکنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب خاطرنشان کرد: گسترش فضای مجازی و گرایش مردم به این عرصه اگر چه سرعت تبادل اخبار و اطلاعات را زیاد کرده است، از طرفی نیز حاکمیت باید متوجه شود که تمام فعالیت وی در یک اتاق شیشه ای است.

رفیعی در عین حال اظهار کرد: اگر در سال های اخیر با برخی تصمیمات غیرمنطقی فعالیت مطبوعات را محدود نمی کردیم، امروز شاهد مشکلات کنونی در جامعه نبودیم؛ چرا که شفافیت جلوی فساد را می گیرد.

وی راه اندازی شورای هماهنگی روابط عمومی ادارات شهرستان را گامی در راستای شفافیت عملکرد ادارات برشمرد و اذعان کرد: با شروع به کار این مجموعه خبرنگاران نیز به راحتی به اخبار شهرستان دست خواهند یافت.

فرماندار بناب سپس پرسشگری، تیزبینی و هوشیاری را از ویژگی های یک خبرنگار خوب ذکر کرد و گفت: شهرستان بناب از ظرفیت های بسیار بزرگی برای توسعه برخوردار است و خبرنگاران می توانند با قلم خود نقش بزرگی را در معرفی قابلیت های این شهرستان داشته باشند.

رفیعی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های خبرنگاران شهرستان بیان کرد: بنده خبرنگاران را جزو کارمندان و کارشناسان فرمانداری می دانم و امیدوارم خبرنگاران شهرستان در راستای استمرار وحدت و همدلی که در این شهرستان هست، قدم بردارند.

این گزارش می افزاید، شهردار بناب نیز در این آیین با گرامیداشت ۱۷ مرداد ماه سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به دست طالبان در افغانستان و تبریک روز خبرنگار از خبرنگاران خواست زندگی شهید صارمی را مطالعه کنند و ببینند که شهید صارمی دارای چه خصوصیاتی بود که این روز را بنام این شهید بزرگوار نامگذاری کردند.

نادر داوودی سپس با بیان اینکه خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند؛ از خبرنگاران خواست در راستای تحکیم و تقویت این ارتباط قدم بردارند.

وی با بیان این جمله استاندار اذربایجان شرقی که«مسئولان از انتقاد فرار نکنند. »؛ افزود: نظر استاندار نقد منصفانه است نه نقد مغرضانه.

کلیددار شهر بناب همچنین با بیان اینکه جامعه ما در شرایط کنونی به شادابی، شور و نشاط نیازمند است؛ تصریح کرد: الحمدلله شورا و شهرداری بناب با برگزاری جشنواره های تابستانی در محلات مختلف شهر قدم های بزرگی برداشته اند.

داوودی در عین حال تأکید کرد: مدیری که از خبرنگار فرار می کند، مدیر موفقی نیست.

بنابراین گزارش، رئیس شورای اسلامی شهر بناب نیز در این مراسم با تبریک روز خبرنگار و تقدیر و تشکر از تلاشگران این عرصه فرهنگی در شهرستان گفت: در شهرستان بناب در مقطع فعلی بیشتر از هر چیز به اتحاد و همدلی نیاز داریم و رسانه ها می توانند در این عرصه در راستای افزایش این اتحاد و همدلی قدم بردارند.

عباس ممقانی افزود: رسانه های داخلی با بیان واقعیت ها نقش بی بدیلی در تقویت انسجام ملی دارند.

وی تصریح کرد: خبرنگاران باید با انعکاس و انتقال مطالبات بحق مردم مسئولان را در رفع مشکلات یاری کنند.

این گزارش حاکی است، در ابتدای این آیین حبیب صدقی رئیس اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی شهرستان بناب طی سخنانی اظهار کرد: ۱۷ مرداد ماه یادآور شهادت شهید صارمی است که خبرنگاران باید با الگوگیری از این شهید بزرگوار و با اتکاء به خداوند منان و با قلم متفکرانه خود به بررسی مسائل و مشکلات و نارسایی های جامعه بپردازند.

وی با بیان اینکه کار خبری کار حساسی است؛ افزود: خبرنگاران با انعکاس مسائل و مشکلات جامعه باعث شفافیت در جامعه می شوند و قطعاً این شفافیت باعث پیشرفت جامعه می شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب مسلح شدن به دانش روز، استقلال فکری، پایبندی به قانون، تقوا، اجتناب از سیاسی کاری، تعهد و تخصص را لازمه کار خبرنگاری عنوان و اذعان کرد: آن هایی که در کشورمان بخصوص این شهرستان در عرصه رسانه فعالیت می کنند، افراد مستقلی هستند و با انصاف قلم می زنند و انتظار داریم همچنان در این مسیر قدم بردارند.