۶۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره شعر«غدیریه بناب»واصل شد

به گزارش بناب نیوز، حبیب صدقی در نشست هماهنگی برگزاری هجدهمین جشنواره سراسری شعر«غدیریه بناب» که با حضور فرماندار و اعضای کمیته های این جشنواره برگزار شد، با اعلام این خبر اظهار کرد: جشنواره سراسری شعر غدیریه که امسال هیجدهمین دوره آن برگزار می شود، روز هفتم شهریور ماه برگزار خواهد شد.

به گفته وی، تاکنون بیش از ۶۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره واصل شده که اشعار ارسالی در ۳ بخش ترکی، فارسی با مضامین غدیر و شخصیت والای امیرالمؤمنین علی(ع) و با توجه به نام گذاری سال از سوی مقام معظم رهیری بنام استفاده از کالای ایرانی موضوع بخش ویژه جشنواره خواهد بود که در قالب داستان کوتاه در راستای ترویج استفاده از کالای ایرانی اجرا خواهد شد.

صدقی افزود: ۵۰ اثر نیز در این بخش به جشنواره رسیده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب ضمن تقدیر و تشکر از همکاری ها و تلاش های مسئولان کمیته های مختلف جشنواره بر همکاری تنگاتنگ ادارات و نهادها در هرچه بهتر و با کیفیت برگزار شدن این جشنواره تأکید کرد.

این گزارش حاکی است، رئیس شورای اسلامی شهر بناب نیز در این جلسه از همکاری و حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری برای هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره خبرداد و گفت: شورا و شهرداری همکاری و کمک به برگزاری این جشنواره و جشنواره های این چنینی را وظیفه خود می دانند.

عباس ممقانی افزود: شهرستان بناب با برگزاری جشنواره های متعدد دارای برندهای مربوطه در این جشنواره است و الان که شاهد برگزاری جشنواره سراسری شعر غدیریه در بناب هستیم، این جشنواره نیز به عنوان یک برند بنام این شهرستان محسوب می شود.

وی تصریح کرد: از این رو بر خود وظیفه می دانیم برای هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره همکاری لازم را با مسئولان برگزاری جشنواره بعمل آوریم.

بنابراین گزارش، فرماندار بناب نیز در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برگزاری این جشنواره سراسری و سایر جشنواره های دیگر و همچنین همکاری های صورت گرفته از سوی کمیته های مختلف این جشنواره، بر همکاری ادارات و نهادهای شهرستان برای استقبال خوب مهمانان و برگزاری آبرومندانه جشنواره تأکید کرد.

امین رفیعی گفت: امیدواریم با بررسی نقاط ضعف احتمالی این جشنواره از سال های آتی شاهد هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره در بناب باشیم.

وی افزود: قطعاً شهرستان بناب از آثار و نتایج معنوی این جشنواره نیز بهره مند خواهد شد.