جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب با انتخاب نفرات برتر به پایان رسید

به گزارش بناب نیوز، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب در مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب با ارائه گزارشی از روند برگزاری این جشنواره گفت: با تلاش و همکاری مسئولان استان و شهرستان فراخوان هجدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب منتشر شد که شامل موضوع بخش فارسی و ترکی و بخش ویژه جشنواره در قالب داستان کوتاه به مناسبت نام گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری بود.

حبیب صدقی افزود: 600 اثر از 273 شاعر از 27 استان کشور به دبیرخانه جشنواره واصل شده بود.

به گفته دبیر اجرایی جشنواره شعر غدیریه بناب از این تعداد اثر ارسالی 50 اثر داستان کوتاه، 400 اثر شعر فارسی و 150 اثر نیز شعر ترکی بود که در بخش شعر ترکی این جشنواره سجاد نیک زاد از بناب ، سید ضیاء الدین موسوی از زنجان و ناصر عباس زاده از بناب رتبه اول تا سوم را کسب کردند.
در بخش فارسی نیز فرهنگ دشتی از خوزستان اول شد ، هدایت کارگر از یزد به مقام دوم رسید و ندا نوروزی از تهران سوم شد.
در بخش ویژه جشنواره که در قالب داستان کوتاه برگزار شد مصطفی محمدی از خراسان ، برزان رستمی از کردستان و حبیب اله بهرامی از خوزستان رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

برپایه این گزارش، در مراسم اختتامیه جشنواره شعر غدیریه بناب که با حضور استاندار آذربایجان شرقی، امام جمعه و نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر، جمعی از مسئولان، شاعران حاضر و علاقمندان به شعر و ادب برگزار شد، از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.

همچنین در حاشیه برگزاری هجدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب با پخش کلیپی از عباس حاجی رئیس فقید انجمن ادبی شهرستان بناب که اخیراً به رحمت ایزدی پیوست، با اهداء لوحی به خانواده ایشان از خدمات ارزنده این شاعر و رئیس فقید انجمن ادبی شهرستان تجلیل بعمل آمد.