فعالیت 350 نشریه و رسانه مکتوب در استان آذربایجان‌شرقی

به گزارش بناب نیوز، محمد محمدپور در آیین اختتامیه هیجدهمین جشنواره شعر غدیریه بناب با بیان اینکه دولت فرهنگ و هنر را در مدار توجه خود قرار داده است؛ اظهار داشت: چون فرهنگ نجات بخش جامعه است، از این رو نمی‌شود از توسعه و تعالی صحبت کرد ولی به مقوله فرهنگ بی‌توجه شد.

محمد محمدپور افزود:  ما در چند سال گذشته در حوزه فرهنگ و هنر شاهد اتفاقات مبارکی بوده‌ایم و اصحاب فرهنگ و هنر بواسطه سیاست‌های دولت تدبیر و امید احساس کرده‌اند که صاحبان این عرصه‌اند و آمار نشان می‌دهد در سال‌های اخیر جهش های بزرگی در حوزه فرهنگ و هنر استان اتفاق افتاده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی آذربایجان‌شرقی بیان کرد: احتمالاً مردم بلحاظ اقتصادی در مشکل باشند و خناسان در عرصه اقتصاد مردم را با مشکل مواجه کنند اما با اتکاء به اصحاب هنر به نقاط اطمینان بخشی رسیده اند.

محمدپور سپس از فعالیت 350 نشریه و رسانه مکتوب در استان آذربایجان‌شرقی خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم در حوزه کتاب نیز طی 6 ماه به رقم دو برابر برسیم.

وی افزود: این در حالی است که در سال 1356 ما در استان به تعداد انگشتان دست تریبون رسانه نداشتیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اذعان کرد: بواسطه برگزاری این جشنواره ها توانستیم حرکت کنیم و این نوید امیدبخشی برای آینده است.

محمدپور تأکید کرد: در برگزاری جشنواره ها سیاست این است که از مفاهیم و موضوعات ارزشی خودمان حراست کنیم و غدیر واژه باعظمتی است که همه زندگی ما با این حقیقت تاریخی گره خورده و لازم است در بیان حقیقت غدیر از تمام ابزارهای خود مخصوصاٌ از زبان شعر و ادب این واقعه تاریخی را بیان کنیم.

وی در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان و دست اندرکاران برگزاری این جشنواره در بناب و همچنین تقدیر و تشکر از حضور استاندار آذربایجان شرقی و نماینده مردم بناب در این جشنواره اظهار کرد: این جشنواره در پله هیجدهم است و هر سال پررونق تر از قبل برگزار می شود و امسال نیز 600 قطعه اثر شعر از 27 استان کشور به این جشنواره ارسال شده است.