وضع کشور بحرانی است/ پروژه جنگ روانی دشمن شروع شده است

به گزارش بناب نیوز، در آستانه ماه محرم و به یاد سقای دشت کربلا با حضور عاشقان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) آیین طشت گذاری در مساجد و تکایای شهرستان بناب برگزار شد.

همچنین عاشقان سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در دیار حسینی بناب پرچم های عزا و سوگواری شهادت آن حضرت، اهل بیت و یاران باوفایش را بر سردرب مغازه ها، منازل و ادارات به اهتزاز در آورده و جلوه های ویژه ای را به این شهر بخشیده اند.

مردم حسینی شهرستان بناب چند روز مانده به آغاز ماه محرم با آیین سنتی طشت گذاری به استقبال این ماه پردرد و رنج رفتند. مراسمی که خاطره تشنگی امام حسین(ع) و یاران باوفایش را در صحرای خشک و سوزان نینوا در اذهان زنده می کند و برگزاری این آیین از علاقه و ارادت مردم منطقه بناب به سیدالشهداء(ع) حکایت دارد. آیینی که در مساجد شهری و روستایی شهرستان بناب با حضور پرشور عزاداران حسینی آغاز شد.

امام جمعه شهرستان بناب در آیین طشت گذاری و استقبال از ماه محرم الحرام در جمع عزاداران حسینی مسجد آقاسلیم این شهرستان طی سخنانی با عرض تسلیت فرارسیدن ماه محرم از عزاداران خواست خالصانه در عزای امام حسین(ع) قدم بردارند و در عزاداری های خود به انگیزه قیام امام حسین(ع) بیشتر توجه کنند که به چه علت آن حضرت تمام هستی خود را برای نجات دین گذاشتند؟.

حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی سپس با اشاره به اینکه وضع کشور بحرانی است؛ گفت: ۸۰ درصد مشکلات موجود در کشور را خودمان به وجود آورده ایم.

وی تصریح کرد: ملت ایران ملت بی نظیری است و همانگونه که بنیان گذار جمهوری اسلامی هم گفتند«چه در زمان پیامبراکرم(ص)، چه در زمان امیرالمؤمنین علی(ع) و چه در زمان امام حسین(ع) چنین ملتی وجود نداشته است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب همچنین با اشاره به جنگ روانی و فضای تبلیغاتی دشمن برای ناامید سازی ملت ایران افزود: در این میان افراد سودجویی نیز هستند که فکر می کنند با احتکار خود را از مشکلات نجات خواهند داد، در حالی که این گونه نیست و در مشکل قراردادن کشور در همه حال برای همگان آسیب است.

حجت الاسلام باقری بنابی از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از اهداف قیام امام حسین(ع) نام برد و اظهار کرد: اگر ملت نخواهند از وضع موجود عبور کنند، هیچ دولتی نمی تواند به وضع آشفته سروسامان دهد. از این رو اگر در جامعه امر به معروف و نهی از منکر انجام نشود، اشرار و فاسدان بر مردم مسلط خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: قیام امام حسین(ع) باید برای ما درس، موعظه و عبرت باشد و اگر ۴۰ سال است انواع بلاها را سر ما می آورند، به خاطر این است که می خواهیم پرچم امام حسین(ع) برافراشته باشد و الا انرژی هسته ای، بمب اتم و غیره همگی بهانه هستند.

امام جمعه شهرستان بناب اذعان کرد: امروز امنیتی که در ایران وجود دارد، در هیچ کشوری این امنیت وجود ندارد و آن را مرهون خون پاک شهدا و مدافعان حرم هستیم.

حجت الاسلام باقری بنابی با اشاره به برخی شبهه افکنی ها بر چرایی حضور مدافعان حرم در میدان جنگ تصریح کرد: اگر جوانان ما وارد میدان نبرد با دشمنان نمی شدند، خاک ما باید به عرصه جنگ با داعشی ها تبدیل می شد و باید در شهرهای خودمان با دشمن مقابله می کردیم.

وی با بیان اینکه آمریکا علیرغم میلیاردها دلار هزینه در منطقه برای شکست جمهوری اسلامی همچنان ناکام مانده است؛ گفت: دشمن امروز سایت ها را علیه نظام بسیج کرده است و باید در برابر توطئه های دشمن حساس و هوشیار بود.

امام جمعه بناب در ادامه تأکید کرد: در چنین شرایط حساسی باید با حمایت از دولت مقابل توطئه های اقتصادی دشمن ایستاد، همانطوری که ترکیه ای ها از دولت خود حمایت کردند، ما نیز باید پشتیبان دولت باشیم.