ضرروت انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل های آینده

به گزارش بناب نیوز، سرهنگ عمران دوستی در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس بناب با گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، این هفته را دارای اهمیت و جایگاه خاصی عنوان کرد و افزود: امروز جهانیان از پنجره دفاع مقدس به این کشور نگاه می کنند.

وی با بیان اینکه از دفاع مقدس درس های زیادی آموختیم؛ تأکید کرد: باید فرهنگ دفاع مقدس را به نسل های آتی جامعه انتقال دهیم.

مسئول ستاد هفته بزرگداشت دفاع مقدس شهرستان بناب همچنین از دوران دفاع مقدس به عنوان یک دانشگاه و محل آموزش برای جوانان نام برد و اظهار کرد: دفاع مقدس علاوه بر درس اخلاق و جوانمردی در سایر حوزه های دیگر نیز دستاوردهای زیادی برای این کشور به ارمغان آورده است.

دوستی با تأکید بر ضرورت برگزاری هرچه بهتر و باشکوه تر مراسمات در طول هفته دفاع مقدس اذعان کرد: برنامه های هفته دفاع مقدس می بایست سال به سال بهتر و باشکوه تر برگزار شوند و در همین راستا انتظار داریم تمام ادارات، نهادها و اصناف ضمن برگزاری مراسم به این مناسبت در جهت اطلاع رسانی در سطح شهر نیز گام بردارند.

این گزارش می افزاید، معاون فرماندار بناب نیز در این جلسه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از وظایف مهم مسئولان برشمرد و گفت: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای تبیین ارزش های ۸ سال جنگ تحمیلی و بازنگری رشادت ها و ایثارگری رزمندگان اسلام است.

امیرعباس سلطانپور سپس بر لزوم برنامه ریزی دقیق تمام دستگاه های اجرایی برای اجرای مطلوب برنامه های هفته دفاع مقدس تأکید کرد و افزود: امروز همه باید برای دفاع از نظام و انقلاب پای کار باشند.

وی خاطرنشان کرد: در طول تاریخ جنگ های ایران هر بار قسمتی از اراضی کشور به دست دشمنان افتاد ولی تنها در جنگ هشت ساله بود که به برکت خون شهدا و ایثارگری رزمندگان اجازه ندادند یک وجب از خاک این کشور به دست دشمن بیفتد.

معاون فرماندار بناب تصریح کرد: تمام دستگاه های دولتی و غیردولتی باید تلاش کنند تا برنامه های هفته دفاع مقدس به بهترین شکل برگزار شود تا عزت شهدا، ایثارگران و جانبازان ۸ سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به خوبی حفظ شود.

سلطانپور افزود: امروز قدرت بازدارندگی را مرهون دفاع مقدس هستیم.

بنابراین گزارش، در ادامه جلسه مقرر شد در طول هفته دفاع مقدس برنامه دیدار با خانواده های معظم و معزز شهدا، دیدار با رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس، غبارروبی مزار شهدا، اجرای یادمان شهدای گمنام نیز در طی این هفته در بناب مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.