تمام پروژه‌های عمرانی شهرستان باید پیوست پدافند غیرعامل داشته باشند

به گزارش بناب نیوز و به نقل از فارس، امین رفیعی در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان بناب با اشاره به هجمه‌های مختلف دشمنان علیه نظام، آمادگی پدافند غیرعامل در مقابله با تحرکات مختلف دشمنان را ضروری اعلام کرد و اظهار داشت: با توجه به هجمه‌های مختلف دشمنان ضرورت ایجاب می‌کند تا نهادهای دولتی و غیردولتی با همکاری مردم در مقابله با دشمنان از آمادگی کامل برخوردار باشند.

وی با تأکید بر اینکه پدافند غیرعامل باید به یک باور عمومی در جامعه تبدیل شود، تصریح کرد: در سطح جامعه با آموزش و فرهنگ‌سازی باید زمینه مشارکت مردم در همکاری و اجرای طرح‌ها و فعالیت‌های مرتبط با پدافند غیرعامل را افزایش دهیم.

رئیس شورای تأمین شهرستان بناب آمادگی و توانمندسازی شهروندان در برابر بلایای طبیعی را یکی از راهکارهای نهادینه شدن پدافند غیرعامل ذکر کرد و افزود: شناسایی نقاط آسیب‌پذیر شهرستان در برابر تهدیدات و نظارت بر رعایت اصول پدافندی در اجرای طرح‌های عمرانی از مهم‌ترین راهکارهای مقابله‌ای است که باید در برابر این آفت انجام شود.

رفیعی با بیان اینکه بیش از 95 درصد از امور ادارات و خدمات دولتی از طریق شبکه دولت انجام می‌شود، بیان کرد: ایمن سازی این شبکه جهت جلوگیری از نفوذ دشمنان امری ضروری است.