حضور گسترده مردم در عزاداری‌ عاشورا دشمنان را به وحشت انداخت

به گزارش بناب نیوز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با اشاره به عظمت برگزاری مراسم‌ عزاداری در داخل و خارج از کشور اظهار کرد: این شکوه کم‌نظیر نشانگر این است که هر قدر از واقعه خونین کربلا می‌گذرد، سال به سال این مراسم با عظمت‌تر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه حضور مردم در عزاداری عاشورای امسال معنادار بود؛ تصریح کرد: این روند رو به گسترش، دشمنان اسلام را به وحشت انداخته است.

خطیب جمعه شهرستان بناب گفت: برخی از ما همچنان غافل هستیم و مسائل روز اقتصادی بعضی از دوستان را از رسیدن به حقایق دور نگه داشته است.

باقری‌بنابی تأکید کرد: با وجود سمپاشی‌های دشمنان در فضای مجازیف حضور مردم به ویژه جوانان در عاشورای حسینی(ع) چشمگیر و کم‌نظیر بود.

وی با بیان اینکه نباید به وضع موجود قانع بود؛ یادآور شد: در وجب به وجب شهرها و روستاهای کشور عزاداری سیدالشهدا(ع) برپا بود و این عزاداری‌ها همراه با اطعام و دادن نذری بود و خود صدای آمریکا اعتراف کرده است در اکثر ممالک دنیا حضور مردم در مساجد و تکایا در عزاداری‌های محرم قابل توجه و رو به افزایش بود و رشد فزآینده‌ای داشته است و بنا به اظهارات کارشناسان امر هرگز شاهد این حجم مردم در عاشورای حسینی (ع) نبوده‌اند و دوربین‌های خبرنگاران نیز از به تصویر کشیدن صحنه‌های عزاداری در سراسر ایران عاجز ماندند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بنابف حضور پرشور جوانان در عزاداری عاشورای حسینی(ع) را از وجوه بارز عزاداری‌های امسال نام برد و گفت: حضور و مشارکت اهل سنت نیز در عزاداری‌های امسال قابل تأمل بود ولی آنچه باید تحلیل شود علت و چرایی عظمت عزاداری‌های امام حسین(ع) است.

باقری‌بنابی، فرهنگ عاشورایی را از مهم‌ترین نکات بارز عاشورای امام حسین (ع) نام برد و افزود: اگر این فرهنگ ادامه یابد، می‌تواند زمینه‌سازی برای ظهور امام عصر (عج) را فراهم کند.

وی در ادامه خطبه‌ها خاطرنشان کرد: با وجود اینکه مردم کشورمان به علت تحریم‌های دشمنان با جنگ اقتصادی روبه‌رو شده و با مشکلات معیشتی روبه‌رو هستند ولی همچنان با دادن احسان و نذری در ایام محرم به عظمت عاشورا افزودند، از این رو آنچه باید مورد تأکید قرار گیرد، تأثیر مثبت عاشورا برای آینده کشور و آینده انقلاب اسلامی است.

امام جمعه شهرستان بناب، سپس از تمام اهالی شهر و روستاهای منطقه، معتمدان مساجد، دستجات و هیأت‌های عزاداری و نیز مداحان، مبلغان و روحانیون به خاطر حضور پرشور در مراسم عزاداری به ویژه جوانان همچنین از زحمات و تلاش‌های طاقت‌فرسای نیروهای نظامی و انتظامی در برقراری نظم و امنیت برای عزاداری‌کنندگان تقدیر و تشکر کرد.

این گزارش حاکی است، به مناسبت هفتم مهر ماه سالروز تشکیل و روز آتش‌نشانی، شهردار و عوامل زحمتکش آتش‌نشانی بناب به طور دسته جمعی در نماز جمعه این شهرستان حضور یافته بودند.