استادیوم 10 هزار نفری بناب در حال تکمیل است/ 17 استادیوم ورزشی 5 هزار نفری در آذربایجان‌شرقی

به گزارش بناب نیوز و به نقل از فارس، ایوب بهتاج در آیین تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب که در حضور رؤسای هیأت های ورزشی و پیشکسوتان ورزش برگزار شد، از فعالیت‌های هیأت‌های ورزشی این شهرستان تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: تمام زیرساخت‌های لازم در شهرستان بناب برای توسعه ورزش قهرمانی آماده است و هیأت‌های ورزشی و مربیان باید در بحث ورزش قهرمانی این شهرستان قدم‌های لازم را بردارند.

وی تصریح کرد: منابع انسانی و امکانات سخت افزاری مهم‌ترین ابزار برای رسیدن به قهرمانی است که شهرستان بناب این ظرفیت و امکانات را داراست و برای دستیابی به این امر نیاز به برنامه‌ریزی و تقویت هیأت‌های ورزشی دارد که باید تعامل هیأت های ورزشی با اداره کل بیشتر شود.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی سپس با بیان اینکه هم اکنون 17 استادیوم ورزشی 5 هزار نفری در 21 شهرستان استان در حال اجراست؛ گفت: هر یک از این پروژه‌ها برای تکمیل و بهره‌برداری 400 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که در شرایط فعلی امکان‌پذیر نیست.

بهتاج اذعان کرد: در شرایط فعلی تنها شهرستانی که استادیوم آن در حال تکمیل است، استادیوم 10 هزار نفری بناب بوده و پروژه به صورت فعال است.

وی با اشاره به وجود سالن ورزشی 4 هزار نفری در بناب اظهار امیدواری کرد که با تعویض کف پوش و رسیدگی به سیستم روشنایی این سالن از این مجموعه ورزشی به عنوان میزبان مسابقات بین‌المللی و کشوری در رشته‌های مختلف ورزشی استفاده شود.

بهتاج در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از زحمات 15 ماهه فرهاد رضازاده در مسئولیت ریاست اداره ورزش و جوانان بناب، سیدمجید یزدانی را به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان این شهرستان معرفی کرد.

بهتاج خاطرنشان کرد: هدف اول در ورزش اخلاق مداری است، لذا باید صفا و صمیمیت در ورزش حاکم شود و به هیچ وجه اجازه نخوهیم داد در ورزش کسی از قاعده خود خارج شود.

وی همچنین ضمن توصیه به مسئولان ورزشی و هیأت های ورزش برای توجه به بعد قهرمانی تأکید کرد: حمایت از ورزش قهرمانی جزو وظایف اصلی ماست و از قهرمانان ورزشی نهایت حمایت را خواهیم کرد.

معاون فرماندار بناب نیز در این آیین با اشاره به وجود ظرفیت و پتانسیل بالا رد بحث ورزش شهرستان گفت: حرکت رو به رشد را در ورزش شهرستان شاهد هستیم.

امیرعباس سلطانپور اضافه کرد: برای اداره ورزش و جوانان در کنار توجه به امر ورزش، توجه به حوزه جوانان نیز جزو مأموریت‌های اصلی این ‌اداره است و باید به مطالبات جوانان نیز در بخش‌های مختلف پاسخ داده شود.

وی اظهار کرد: اداره ورزش و جوانان به تنهایی قادر به انجام این مأموریت عظیم نیست و باید امکانات و ظرفیت دولت نیز در کنار ورزش و جوانان به کار گرفته شود تا مشکلات جوانان حل شود.

بر پایه این گزارش، رئیس سابق اداره ورزش و جوانان بناب نیز در آیین تودیع خود با اارئه گزارشی از عملکرد 15 ماهه خود در این اداره گفت: هم اکنون 3 سالن ورزشی روستایی در روستاهای روشت بزرگ، آخوند قشلاق و خانه برق در حال اجراست.

فرهاد رضازاده ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مسئولان هیأت های ورزشی بیان کرد: با تلاش و پیگیری نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی تکمیل استادیوم ورزشی 10 هزار نفری بناب در دست اجراست و 120 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این پروژه اختصاص یافته است.

رئیس جدید اداره ورزش و جوانان بناب در آیین معارفه خود از میزبانی شهرستان بناب در برگزاری و میزبانی کشوری مسابقات متعدد کشوری از جمله کشتی، تنیس روی میز، والیبال ساحلی و ... خبر داد و گفت: با توجه به امکانات و ظرفیت‌های موجود، شهرستان بناب می‌تواند میزبان رویدادهای بزرگ برای رشته‌های مختلف ورزشی باشد.

سیدمجید یزدانی با تأکید بر اینکه در حوزه ورزش قهرمانی در رشته‌های مختلف تلاش خواهد کرد؛ افزود: از امروز فعالیت ورزشی خود را در این شهرستان شروع کرده و جلسه هماهنگی برگزاری همایش بزرگ«دوچرخه سواری بناب» را برگزار خواهیم کرد.

بنابراین گزارش، در ادامه این جلسه برخی مسئولان هیأت های ورزشی بناب مسایل و مشکلات خود را در رشته‌های مختلف بیان کردند.

رئیس هیأت فوتبال شهرستان بناب از فعالیت 2 هزار ورزشکار در حوزه فوتبال و فوتسال شهرستان خبر داد و گفت: بیش از 25 سال از زمان چمن کاری استادیوم ورزشی بناب می گذرد و دیگر این چمن برازنده ورزشکاران این رشته نیست.

رحیم پاکیزه خوی تصریح کرد: بیش از 5 سال است برای تعمیر و تجهیز چمن و جایگاه تماشاگران استادیوم بناب ریالی هزینه نشده است و نگهداری آن نیز توسط خود ورزشکاران صورت گرفته است.

وی در ادامه سخنان خود بر افزایش و تقویت ارتباط بین ورزش و تیم های ورزشی با ادارات و بخش صنعت تأکید کرد.

گفتنی است، شهرستان 140 هزار نفری بناب در 110 کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده و از نظر پرورش و تربیت ورزشکاران در بعد قهرمانی و در رشته های مختلف ورزشی یکی از شهرهای پیشتاز این استان بوده و هست.