هرگونه احتکار و گرانفروشی خیانت به مردم و نظام است

به گزارش بناب نیوز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام مصطفی باقری بنابی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با اشاره به آیه 135 سوره انعام که فرمان قاطع به جمعیت کفار می‌دهد؛اظهار کرد: اگر تاریخ را درست بررسی و مطالعه کنیم؛ خواهیم دید که هیچ یک از ظالمان و ستمگران عاقبت خوبی نداشته‌اند و در عذاب الهی گرفتار شده و اگر غیر از این فکر کنید، سخت در اشتباهید.

وی تصریح کرد: امروز شیاطین دنیا از ترامپ گرفته تا دولتمردان رژیم غاصب صهیونیستی و آل سعود جهنمی را که روشن کرده‌اند، در آن می‌سوزند و یقین کنید زندگی برای آنها عین یک جهنم است و آنهایی که به ملت‌های مظلوم خیانت کرده‌اند، همیشه در آتش دوزخ گرفتارند.

خطیب جمعه شهرستان بناب با اشاره به استقامت مردم ایران در 40 سال گذشته در برابر تهدیدها و تحریم‌های دشمنان افزود: ملت ایران 40 سال است مشمول الطاف خداوندی هستند و تمامی توطئه‌های دشمنان در مقابل ایستادگی و مقاومت مردم ایران بی‌اثر شده‌اند.

باقری‌بنابی اظهار کرد: اگر تا امروز ملت ایران سربلند در مقابل دشمنان ایستاده است، به برکت اهل بیت(ع) و به برکت خون شهیدان بوده است.

وی همچنین با اشاره به عظمت و جایگاه کنونی جمهوری اسلامی ایران در دنیا یادآور شد: امروز ملت ایران در جایگاهی قرار گرفته است که تمام مردم دنیا از آن به نیکی یاد می‌کنند و ایران فراموش شده زمان شاهنشاهی در نقشه جهانی، امروز بر سر زبان‌‌ها افتاده است و در اثر مقاومت و صبر مردم ایران در برابر تهدیدات، تحریم‌ها و شرارت‌های دشمنان توجه ملل دنیا را به خود جلب کرده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب تأکید کرد:به چنین ملتی برازنده و سزاوار نیست که اجازه دهند افرادی فرصت‌طلب و دنبال منافع مادی در مسیر دلخواه دشمن قدم بردارند و برای به دست آوردن ثروت با آبروی این ملت و کشور بازی کرده و در راستای اجرای ترفندهای دشمن قدم بردارند.

باقری بنابی با بیان اینکه دشمنان این نظام از هر ترفندی علیه این مردم استفاده کرده‌اند، شکست خورده‌اند؛ تصریح کرد: دشمنان نظام با راه‌اندازی جنگ تبلیغاتی از طریق فضای مجازی قصد دارند پایه‌های این نظام را سست کنند ولی مردم ایران امتحانات سخت‌تر از این را داده اند و از این آزمون بزرگ نیز پیروز و سربلند بیرون خواهند آمد و دشمنان را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام خواهند گذاشت.

وی، هرگونه احتکار و گرانفروشی را در مقطع کنونی خیانت به مردم و نظام دانست و خاطرنشان کرد: این‌گونه اقدامات ظلم بزرگی است که به انقلاب و نظام می‌شود، این انقلاب خون‌بهای هزاران شهید، جانباز و آزاده بوده و هرگز نخواهد داد دشمنان در این مسیر به اهداف خود دست یابند.

امام جمعه شهرستان بناب تصریح کرد: افرادی که با احتکار اجناس و کالاهای اساسی برای مردم مشکل‌تراشی می‌کنند، در غضب الهی گرفتار خواهند شد و بنده به عنوان یک خدمتگزار می‌گویم آنهایی که به این کارها مبادرت می‌کنند، پست‌ترین کار را می‌کنند و این افراد به هیچ سود و منفعتی نخواهند رسید و غیر از رنج و ندامت چیز خاصی عاید آنها نخواهد شد و با هیچ شرع و عقل و منطقی قابل قبول نیست که همگام با دشمن مردم را در تنگنا قرار دهیم و نباید اجازه دهیم یک عده افراد سودجو برای رسیدن به مطامع خود دست به احتکار و گرانفروشی بزنند.

 باقری بنابی در ادامه خطبه‌های نمازجمعه بناب با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تبریک این هفته به تمام زحمتکشان این نیرواظهار کرد: مجاهدت و فداکاری شبانه‌روزی عزیزان نیروی انتظامی قابل ستایش است و با امکانات و نیروی کم خدمات بزرگی را به مردم ارائه داده و موجبات امنیت را به وجود می‌آورند که باید از آنها تقدیر و تشکر به عمل آید.