ضرورت ساماندهی مناطق حساس بناب
به گزارش بناب نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، فرماندار شهرستان بناب گفت: مناطق حساس شهر بناب از جمله ورودی روستاهای قره چپق، زاوشت و محلات پرجمعیت با کوچک ترین بارش دچار آب گرفتگی شده و با نفوذ آب به منازل شهروندان خسارت زیادی به آنها وارد می شود.
امین رفیعی در نشست ستاد بحران بناب با اشاره به این که شهرداری امسال برای ساماندهی آب های سطحی و دیوار کشی انهار حاشیه شهر 8 میلیارد ریال اعتبار هزینه کرده است افزود: این اعتبارات با توجه به حجم مشکل ناکافی است و شهرداری بناب باید از طریق مشاور برای ساماندهی آب های سطحی اقدام کند.
وی همچنین با تاکید بر لزوم لایروبی انهار از جمله قوبی چای و صوفی چای گفت: برخی از افراد به حریم و حتی بستر رودخانه های فصلی و دائمی شهر بناب تعرض کرده اند و برخی هم با تخلیه نخاله های ساختمانی باعث مسدود شدن رودخانه ها شده است که این امر احتمال بروز بحران در حین بارش های سیل آسا را دوچندان می کند.
فرماندار بناب با تاکید بر مدیریت ضرورت آب های سطحی، از امور آب و شهرداری بناب خواست هر چه سریع تر نسبت به لای روبی بستر رودخانه ها اقدام کنند تا مشکلی برای شهروندان پیش نیاید.