اعضای باند سرقت خودرو در بناب دستگیر شدند
به گزارش بناب نیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ سهراب شفقی جزئیات دستگیری اعضای این باند را تشریح کرد و گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت خودرو در شهرستان بناب بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران آگاهی قرار گرفت.
وی اعلام کرد: کارآگاهان آگاهی بناب با انجام اقدامات فنی و گشت زنی های محسوس و نامحسوس موفق شدند اعضای این باند 3 نفره سرقت خودرو را شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی در یک عملیات ضربتی دستگیر کنند.
این افسر انتظامی اضافه کرد: متهمان دستگیرشده در تحقیقات پلیس به 5 فقره سرقت خودرو اعتراف کردند که پس از شناسایی مالباختگان، اموال مکشوفه به صاحبان تحویل داده شد.
سرهنگ شفقی همچنین با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضایی تحویل شدند؛ افزود: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق سامانه فوریت های پلیسی 110 به پلیس اطلاع دهند.
به سرقت رفتن خودرو در موارد زیادی از سهل انگاری رانندگان و صاحبان خودرو از قبیل بازگذاشتن درب خودرو هنگام پیاده شدن، نگهداری پول و اشیای قیمتی در داخل خودرو، ترک خودرو در مواقعی که موتور آن روشن است و همچنین عدم نصب دستگاه اعلام سرقت و سیستم دزدگیر بر روی خودرو اتفاق می افتد.