ضرورت راه اندازی نهضت اهدای کتاب در بناب / سرانه مطالعه باید در بناب افزایش یابد

به گزارش بناب نیوز به نقل از مهر، محمود قهرمانی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بناب با بیان اینکه با افزایش سرانه مطالعه در جامعه شاهد کاهش آمار بزهکاری و آسیب های اجتماعی در جامعه خواهیم بود؛ گفت: متأسفانه در بحث کتابخوانی مظلوم واقع شده ایم.

سپس از حذف مسئول کتابخانه در ادارات آموزش و پرورش و همچنین مدارس خبرداد و گفت: مسئولان کتابخانه را از مدارس و خود آموزش و پرورش حذف کردند و قطعاً ادامه این روند در کاهش مطالعه کتاب در جامعه تأثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به ضرورت استخراج آمار سرانه مطالعه کتاب در شهرستان خواستار راه اندازی نهضت اهدای کتاب همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان شد و اظهار امیدواری کرد: علاقمندان به کتاب و کتابخوانی با اهدای کتاب های خود در منزل کمک شایانی به کتابخانه های شهرستان انجام خواهند داد.

بر اساس این گزارش، حسین پیری رئیس دانشگاه بناب نیز در این جلسه اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم سرانه مطالعه را در شهرستان بالا ببریم باید فرهنگ کتابخوانی را از مهدهای کودک و دانش آموزان مقطع ابتدایی شروع و نسبت به فرهنگ سازی اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه گوشی های تلفن همراه یکی از دلایل رغبت کم کودکان به بحث کتابخوانی شده است؛ تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم فرهنگ کتابخوانی را توسعه دهیم، لازم و ضروری است با تهیه فایل صوتی کتاب ها دانش آموزان را به مطالعه کتاب از این طریق ترغیب و تشویق کنیم.

وی در ادامه افزود: برای اینکه بتوانیم فرهنگ مطالعه را در جامعه بالا ببریم باید به سمت استفاده از ابزار و تکنولوژی جدید حرکت کنیم و در راستای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از طریق گوشی های همراه و سی دی قدم برداریم.