تصویب بیش از 66 میلیارد ریال تسهیلات در بخش کشاورزی بناب

فرماندار شهرستان بناب از تصویب 66 میلیارد و 740 میلیون ریال تسهیلات در بخش کشاورزی خبر داد و گفت: تاکنون در بخش توسعه کشاورزی این شهرستان، 126 طرح بخش کشاورزی بررسی شده است.

سعید برقی ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی شهرستان بناب با بیان این مطلب اظهار داشت: به منظور حمایت از تولیدات بخش کشاورزی، دولت فرصت خوبی را دراختیار متقاضیان سرمایه گذاری در این بخش قرارداده است.

وی افزود: با توجه به بحث اشتغال به عنوان یکی از دغدغه های اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران و تدابیر دولت در توسعه کشاورزی و بخش صنعت در زمینه افزایش اشتغال زایی، باید تلاش های مضاعفی در این زمینه صورت گیرد.

برقی ادامه داد: افزایش کمی و کیفی تولیدات بخش کشاورزی و اشتغال زایی از اهداف اصلی کارگروه توسعه بخش کشاورزی است که نباید فراموش شود.

وی همچنین بر افزایش سرعت عمل بیش از پیش کارگروه توسعه بخش کشاورزی در بررسی طرحها و پرونده های ارائه شده و معرفی به بانک های عامل درحداقل زمان ممکن برای دریافت تسهیلات مربوطه تأکید کرد.

در این جلسه فرماندار بناب، مسئولان جهادکشاورزی را موظف کرد با آموزش های لازم کشاورزان نسبت به تعیین کشت جایگزین محصول پیاز در منطقه اهتمام کنند.