امروز اگر نقش دانشگاه و حوزه در انقلاب کمرنگ شود، وجهه مردمی انقلاب لطمه می خورد

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه یکی از خصوصیات بارز این عالم ربانی ایجاد الفت و وحدت بین این دو مرکز حساس کشور بود؛ اظهار داشت: طلبه و دانشجو جزو اقشار بیدار و آگاه جامعه هستند و در رژیم طاغوت هر فردی هویت انقلابی داشته مورد تعرض و خشم ساواک و رژیم دژخیم پهلوی بوده است.

وی، از حوزه و دانشگاه جزو اصلی‌ترین موتور‌های محرکه انقلاب نام برد و تصریح کرد: در اوج‌گیری پیروزی انقلاب این دو قشر سهم عمده‌ای داشته‌اند.

خطیب جمعه شهرستان بناب اذعان کرد: امروز اگر نقش دانشگاه و حوزه در انقلاب کمرنگ شود، وجهه مردمی انقلاب لطمه می‌خورد و اگر این دو مرکز در کنار هم و همراه نباشند، ثبات نظام دچار مشکل می‌شود.

باقری‌بنابی با تأکید بر ضرورت ایجاد اتحاد و همدلی بین دو مرکز حوزه و دانشگاه اظهار کرد: وحدت حوزه و دانشگاه از واجبات ملی محسوب می‌شود و مخلصان و علاقمندان نظام باید برای ایجاد وحدت این مراکر تلاش و همت نمایند و اینکه بگوییم عیسی به دین خود و موسی به دین خود، جواب نداده و باید از شرایط قبلی حاکم بر دنیا درس عبرت بگیریم.

وی یادآور شد: همانطوری که در مواقع حساس تمام دولت‌های غربی در کنار هم اتحاد شوم تشکیل می‌دهند و هم هدف و هم داستان می‌شوند و در مسئله برجام نیز در کنار هم قرار گرفتند، در چنین اوضاع و احوالی شرایط ایجاب می‌کند که با وحدت و همدلی در داخل کشور با ایجاد وحدت بین تمام گروه‌های داخلی با تشکل‌های خود مخصوصاً حوزه و دانشگاه در مقابل توطئه‌های دشمنان بایستیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب تأکید کرد: منظور از وحدت در کنار هم بودن نیست، بلکه به معنای همفکری و در مسیر و محور وحدت قرار گرفتن است.

باقری‌بنابی با تأکید بر اینکه انقلاب و کشور به دو بال نیاز دارد؛ افزود: در زمان طاغوت به ویژه زمان رضاخان و محمدرضا ملت ایران مورد تحقیر و تحت سلطه غرب بودند که قابل وصف نیست و شاه ایران در برابر پایین‌ترین شخصیت غربی نیز ذلیل و خودباخته بود و در همان مقطع بود که ادعا می‌کردند حوزوی‌ها سواد ندارند و آنهایی که در دانشگاه هستند، لامذهب هستند.

وی تصریح کرد: سیاست طاغوت بر این بود که این دو نهاد و تفکر علمی در کنار هم نباشند تا بلکه از این اختلاف بهره‌برداری کنند و امروز کسانی که در فیضیه سخنرانی می‌کنند و حرف و حدیث غلط در قالب انقلابی‌گری طرح می‌کنند، در سرزمین دشمن حرکت کرده و خواسته‌های دشمن را برآورده می‌کنند و در مقابل و برای مقابله با توطئه‌های دشمنان نظام علمای بزرگی همچون شهید بهشتی، شهید مطهری، شهید مفتح، شهید باهنر، شهید دکتر چمران و شهید آیت تلاش می‌کردند با حفظ وحدت بین حوزه و دانشگاه آنها را همسو کنند.

امام جمعه شهرستان بناب در ادامه تصریح کرد: امروز تقابل ما با دشمنان نظام تقابل دین است و تمام فشارهایی که به ما تحمیل می‌کنند، تلاش دارند دین و امام حسین(ع) را از ما بگیرند.