ترکیب سنی جوان به میانسالی در کشور را باید یک زنگ خطر تلقی کرد

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، امین رفیعی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بناب با محوریت ایجاد و توسعه سازمان های مردم نهاد، نقش این سازمان‌ها برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های فرهنگی در سطح جامعه به ویژه برای جوانان را مهم دانست و خواستار همکاری، تعامل و فعالیت بیشتر سازمان‌های مردم نهاد در این زمینه شد.

وی با اشاره به سابقه طولانی فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در کشور گفت: هیأت‌های مذهبی نیز جزو سازمان‌های مردم نهاد هستند و همچنان این هیأت‌ها استقلال خود را حفظ کرده، به دولت وابسته نیستند و منشاء کارهای فرهنگی، دینی و مذهبی بوده‌اند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب سپس با اعلام اینکه تبدیل شدن جمعیت جوان جامعه به میانسالی معضل بزرگی برای آینده این کشور است؛ افزود: مسئولان و مردم تغییر ترکیب سنی جوان به میانسالی در کشور را باید یک زنگ خطر تلقی کنند.

رفیعی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت جوانان اظهار کرد: باید از ظرفیت جوانان برای پیشبرد امورات کشور بهره جست چون حداقل نفع سازمان های مردم نهاد این است که خواسته‌های مردم را به مسئولان انتقال می دهند.

فرماندار بناب تأکید کرد: باید فضا را باز کنیم و زمینه را برای حضور و فعالیت جوانان مهیا کنیم.

وی گفت: فردی که چهارچوب های حاکمیتی را قبول دارد، می ‌تواند در کشور فعالیت کند و اینکه گفته می‌شود در بناب فضا برای انجام این کارها مهیا نیست، بنده آن را قبول ندارم و بنده از طرف خود و شورای اداری شهرستان قول می‌دهم از مؤسسات مردم نهاد حمایت کنیم و در این شهرستان به هیچ وجه فضای امنیتی برای فعالیت مؤسسات مردم نهاد وجود ندارد، چرا که قانون در کشور یکی است.

 رئیس اداره ورزش و جوانان بناب نیز در این نشست از فعالیت چهار مؤسسه مردم نهاد در این شهرستان خبرداد و گفت: 3 مؤسسه جدید نیز در حال شکل گیری هستند که تا پایان سال تعداد مؤسسات مردم نهاد به 7 مؤسسه خواهد رسید.

سیدمجید یزدانی اضافه کرد: در دیداری که اخیراً با وزیر ورزش و جوانان صورت گرفت، قرار شد جهت اجاره و خرید مکانی برای خانه جوان اقدام شود که مؤسسات مردم نهاد در آن مکان فعالیت کنند.

وی با اشاره به فعالیت مؤسسات مردم نهاد در این شهرستان اظهارکرد: برای اینکه ادارات بتوانند فعالیت های خود را گسترش دهند، می ‌توانند قسمتی از وظایف ادارات خود را به مؤسسات مردم نهاد واگذار نمایند و از ظرفیت جوانان استفاده کنند.

در ادامه این نشست مسئولان و مدیران مؤسسات مردم نهاد چالش ها و راهکارهای عملی مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در امر ساماندهی امور جوانان را مورد بررسی قرار دادند.