اعتماد مردم به شهرداری از بین رفته است / پیشبرد کارها با مدیریت هماهنگ شهری، همگرایی و بدون حاشیه‌سازی

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، امین رفیعی در آیین تکریم و معارفه شهردار بناب ضمن تقدیر و تشکر از زحمات نادر داوودی شهردار سابق و تبریک انتصاب شهردار جدید، اجرای طرح تکریم ارباب رجوع را یکی از برنامه های اساسی شهردار جدید اعلام کرد و اظهار داشت: تعامل شهرداری با مردم موجب خواهد شد که تحولات چشمگیری در سطح شهر اتفاق بیفتد.

وی سپس از تخصیص ۱۰.۵ میلیارد تومان اعتبار از محل ارزش افزوده به شهرداری بناب در سال 96 خبرداد و گفت: امسال نیز تا این لحظه بالغ بر 8 میلیارد تومان از این محل به شهرداری بناب پرداخت شده است.

فرماندار بناب توفیق خدمت به خلق را بزرگ ترین نعمت الهی دانست و افزود: شهردار جدید باید جلب اعتماد مردم به شهرداری را به عنوان سرلوحه کار خود قرار دهد.

رفیعی نماینده عالی دولت در شهرستان بناب تصریح کرد: اگر این بخش تقویت نشده و جلب اعتماد عمومی مردم به شهرداری فراهم نشود، در صورت وجود اعتبار نیز شهرداری در اجرای طرح های خود با مشکل روبه‌رو خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر بناب نیز در این آیین طی سخنانی اظهار کرد: شهرداری یک سازمان مردمی است به صورتی که شوراهای اسلامی با رأی مردم و شهردار با رأی شورای اسلامی شهر انتخاب می شوند و باید تلاش شود بهترین خدمات به مردم صورت گیرد.

محمدباقر ولایی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های نادر داوودی شهردار سابق و همچنین حسن قلی پور سرپرست شهرداری گفت: علیرغم اینکه عده ای قصد داشتند در انتخابات شهردار بین اعضای شورای اسلامی شهر اختلاف و فاصله بیندازند اما خوشبختانه محبوب تیزپاز با 7 رأی اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان شهردار بناب انتخاب شد.

وی سپس با اشاره به مشکلات شهرک ولی عصر(عج) بناب خواستار ایجاد شهرداری مستقل در این شهرک برای رفع امورات این شهرک شد.

این عضو شورای اسلامی شهر بناب در ادامه ضمن درخواست مساعدت از مسئولان برای ارتقای ناوگان حمل و نقل شهری بناب تصریح کرد: با توجه به وجود محلات متعدد به عنوان بافت فرسوده در سطح شهر بناب از مسئولان استان می‌خواهم با تشکیل شورای مسکن استان در بناب و بازدید میدانی از محلات بافت فرسوده با اختصاص اعتبارات لازم در راستای اصلاح بافت فرسوده این شهر قدم بردارند.

شهردار جدید بناب نیز در این آیین با تقدیر و تشکر از اعضای شورای اسلامی شهر به خاطر اعتمادشان به وی و همچنین تلاش مسئولان شهرستان بویژه فرماندار شهرستان، به عدم وجود سیستم مدیریت واحد شهری اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه مدیریت واحد شهری در کشور عملیاتی نشده است، از این رو باید به سمت مدیریت هماهنگ شهری رفته و با همگرایی کارها را پیش ببریم و بدون حاشیه سازی در مسیر مشخص استراتژی کار را تعریف کنیم.

محبوب تیزپاز تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی این شهر و وجود زمینه در بحث سرمایه‌گذاری تلاش خواهیم کرد فضای واحد و منسجمی را جهت سرمایه‌گذاری در طرح‌های شهرداری فراهم کنیم و با ایجاد درآمد پایدار فضای امن و امنیت لازم را برای سرمایه‌گذاران فراهم کنیم تا با تشکیل پنجره واحد مردم بناب بتوانند توسعه را در بخش های مختلف شاهد باشند.

در این جلسه که مسئولان شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر، جمعی از معتمدان، مدیران واحدهای تولیدی، صنایع، اصناف و طبقات مختلف حضور داشتند، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات نادر داوودی شهردار سابق و حسن قلی پور سرپرست شهرداری، محبوب تیزپاز به عنوان شهردار جدید بناب معرفی شد.

گفتنی است، محبوب تیزپاز متولد 1346 پارس آباد مغان و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مهندسی معماری و شهرسازی است که از امروز به صورت رسمی بر منصب شهرداری بناب تکیه کرد.

شهردار بناب سابق بر این پست شهرداری پارس آباد، مشکین شهر، سراب، میانه، خوی و منطقه 8 شهرداری تبریز را در کارنامه خود دارد و در دوران مسئولیت وی در شهرداری سراب به عنوان یکی از سه شهردار برتر در زمینه گردشگری از سوی وزارت کشور انتخاب شده بود.

تیزپاز روز پنجم آذرماه جاری با 7 رأی اعضای شورای اسلامی شهر بناب از بین 9 گزینه معرفی شده به عنوان شهردار بناب انتخاب و از امروز نیز به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.

همچنین شهرستان 140 هزار نفری بناب در 110 کیلومتری جنوب مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده و شهرداری این شهر در حدود 400 نفر پرسنل دارد و درجه شهرداری آن 8 است.