کمبود پزشک عمومی در بیمارستان بناب / هشدار درباره احتمال شیوع انواع بیماری‌ها در بناب

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، امین رفیعی در جلسه کار گروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بناب که با حضور محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و معاونان وی ترتیب یافته بود، با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان بناب اظهار داشت: طی 6 ماه گذشته بیش از 98 هزار نفر به بیمارستان امام خمینی(ره) و بیش از 20 هزار نفر به بیمارستان شهدای این شهرستان برای درمان مراجعه کرده‌اند؛ از این رو تأمین پزشک عمومی این بیمارستان‌ها از نیازهای اساسی شهرستان است.

وی با اشاره به موفقیت آمیز بودن طرح تحول سلامت افزود: این امر باعث شده تا مراجعه به مراکز بهداشتی به شدت افزایش یابد.

فرماندار شهرستان بناب ضمن درخواست راه‌اندازی کلینیک دوم در سطح شهر بناب برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به مردم اذعان کرد: از سال تحصیلی جدید جذب دانشجو در مؤسسه سلامت این شهرستان متوقف و از دفترچه کنکور نیز حذف شده است که امیدواریم نسبت به شروع مجدد فعالیت این مؤسسه و یا جذب دانشجو در رشته های جدید اقدام و مؤسسه سلامت بناب فعالیت خود را در این شهرستان از سر گیرد.

مدیرشبکه بهداشت و درمان بناب نیز در این جلسه با انتقاد از عدم حل مشکلات بهداشتی میدان دواب این شهرستان اظهار کرد: با وجود اینکه برخی اقدامات صورت گرفته ولی گلایه داریم و برای پیشگیری از بیماری‌های مشترک انسان و دام اقداماتی صورت نگرفته است.

وی سپس از پذیرش نزدیک به 100 هزار نفر بیمار طی 6 ماه گذشته در بیمارستان امام خمینی (ره) بناب خبر داد و تصریح کرد: شانتاژهای خبری برخی رسانه‌ها و بزرگ‌نمایی مشکلات حوزه بهداشت و درمان جواب مناسبی برای مسئولانی که شبانه روز در این حوزه تلاش می‌کنند، نیست.

این مدیر مسئول در مسائل بهداشتی و درمانی یادآور شد: هم اکنون 45 پزشک متخصص در بیمارستان امام خمینی(ره) و 15 پزشک متخصص در بیمارستان شهدای بناب مشغول خدمت هستند که در سال 1392 یک چهارم این میزان پزشک وجود نداشت.

حسینی از بهره‌برداری 3 پروژه درمانی همزمان با ایام دهه‌فجر امسال در شهرستان بناب خبر داد و افزود: در حوزه درمان شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بناب از فاضلاب شهرک ولی عصر(عج) بناب به عنوان یکی از مشکلات اساسی منطقه نام برد و گفت: نزدیک به یک سال است که هیچ اقدام مؤثری در این خصوص صورت نگرفته و با نزدیک شدن فصل گرما احتمال شیوع انواع بیماری ها وجود دارد