کمبود پزشک در آذربایجان‌شرقی نداریم/ طلب 13.6 میلیارد تومانی از شرکت‌های بیمه‌ای

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، محمدحسین صومی در جلسه کار گروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بناب با بیان اینکه کمبود پزشک در سطح استان آذربایجان شرقی و در شهرستان بناب تأمین شده است؛ اظهار داشت: مراجعه حدود 122 هزار نفری به دو بیمارستان بناب ظرف 6 ماه نشان دهنده این است که مردم نسبت به ارائه خدمات در بیمارستان‌ها رضایت دارند.

وی ضمن درخواست و دعوت از خیران برای همراهی دانشگاه علوم پزشکی در توسعه و ایجاد امکانات بهداشتی و درمانی در شهرستان اذعان کرد: اگر کلینیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب آماده باشد خدمات ارائه شده به مردم و مراجعان را با تعرفه دولتی انجام دهد، دانشگاه علوم پزشکی آماده است نسبت به تأمین پزشک مورد نیاز آن اقدام کند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: احداث بیمارستان جایگزین بیمارستان امام خمینی(ره) بناب از ضروریات بوده و جزو دغدغه اصلی مسئولان شهرستان و استان است و بیمارستان فعلی بناب بیش از چند سال دیگر نمی تواند خدمات لازم را به مردم ارائه دهد!

وی سپس با اشاره به بدهی بیمارستان‌های بناب به ادارات خدمات رسان اظهارکرد: با دریافت بدهی شرکت‌های بیمه‌ای تمام مطالبات ادارات خدمات رسان تسویه خواهد شد.

صومی تصریح کرد: در شرایط فعلی 13 میلیارد و 600 میلیون تومان طلب از شرکت‌های بیمه‌ای داریم و در مقابل کل بدهی 12 میلیارد و 100 میلیون تومان است که مطالبه ما بیشتر از میزان بدهی‌هاست.

وی در خصوص عدم پذیرش دانشجو در مؤسسه سلامت شهرستان بناب نیز خاطرنشان کرد: این مجوز و جذب دانشجو در راستای تأمین نیروی انسانی در حوزه بهداشت و درمان بود و چون تعهد ما این است که به تعداد نیروی مورد نیاز که امکان جذب دارد، نیرو تربیت و تولید کنیم، از این رو در صورت نیاز مجدد دانشگاه علوم پزشکی نسبت به راه‌اندازی مجدد این مؤسسه اقدام خواهد شد.