فراخوان سیزدهمین جشنواره آوای انتظار بناب

به گزارش بناب نیوز، سیزدهمین جشنواره موسیقی آوای انتظار بناب هم زمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و به منظور ارتقای سطح کمی و کیفی هنر موسیقی اصیل  و فاخر ایرانی وجهت مشارکت حداکثری هنرمندان این عرصه و ایجاد رقابتی سالم و فنی برگزار می‌شود.

 

+ بخش استانی

 

موسیقی اصیل ایرانی

موضوع آثار:

١- آزاد

٢- قطعات با اشعار مربوط به انتظار امام زمان ( عج )  انقلاب اسلامی از امتیاز ویژه ای برخوردار است .

 

قوانین و مقررات جشنواره:

١-   بخش موسیقی سنتی بصورت گروهی (فقط آقایان)و هر گروه متشکل از حداقل چهار نفر خواهد بود و هیچ کدام از گروهها مجاز به استفاده از هنرمند تکراری نمی باشند.

٢-   در بخش موسیقی سنتی ، ردیف و قطعات و تصانیف موسیقی ایرانی و اشعار عرفانی مورد نظر می باشد . لازم به ذکر است اجرای قطعه ای در مورد انتظار و یا مدح امام زمان (عج) دارای امتیاز ویژه ای می باشد .

٣-   مرحله بازبینی صرفا از روی  CD بوده و هرگروه ملزم است اشعار را به صورت تایپ شده و با ذکر نام شاعر و به همراه فرم ثبت نام و تعداد ٤ CD به دبیرخانه تحویل نماید .

٤-   در صورت عدم رعایت بندهای ١ و ٢ و ٣ در  CD ارائه شده به دبیرخانه ، آثار ارسالی داوری نشده و حذف خواهند شد .

٥-   هر گروه مجاز به اجرای قطعات در مدت زمان حداکثر ١٥ دقیقه می باشد . بدیهی است عدم رعایت حداکثر زمان اجرا ، موجب کسر امتیاز در مرحله نهایی خواهد شد .

٦-   مرحله نهایی بصورت اجرای زنده برگزار خواهد شد وبرای کسب رتبه های اول تا سوم حداقل کسب ٧٥ ، ٦٥ و ٦٠ درصد مجموع امتیاز داوران لازم می باشد.

٧-   گروه‌ها و افراد برای شرکت در جشنواره  علاوه بر ارسال cd اثر الزاما باید فرم شرکت در جشنواره را تکمیل و امضا نموده به همراه سایر مدارک مندرج در فرم به دبیرخانه تحویل نمایند و تکمیل فرم مذکور  به منزله قبول کردن تمام مقرارت جشنواره می باشد.

٨-   برای ثبت نام در جشنواره هیچ مبلغی دریافت نخواهد شد و همچنین هیچ کمک هزینه ای نیز برای ایاب و ذهاب و... به گروه های شرکت کننده پرداخت نخواهد شد.

٩- بدیهی است بخش استانی جشنواره در صورت استقبال گروه های استانی و حصول حدنصاب مورد نظر دبیرخانه جشنواره برگزار خواهد شد ، در غیر اینصورت جشنواره با شرایط و ضوابط سال های گذشته برگزار خواهد شد.

١٠ – تصمیمات در موارد پیش بینی نشده در فراخوان بر عهده دبیرخانه جشنواره می باشد.

 

- جوایز بخش استانی به صورت ذیل می باشد:

گروه اول  تندیس جشنواره و لوح تقدیر به همراه هدیه نقدی ٣٥ میلیون ریال

گروه دوم لوح تقدیر به همراه هدیه نقدی به مبلغ ٢٥ میلیون ریال

گروه سوم لوح تقدیر به همراه هدیه نقدی به مبلغ ١٥ میلیون ریال

 

+ بخش منطقه ای

 (بناب و شهرهای همجوار )

موسیقی عاشیقلار، موغام، کلاسیک

موضوع آثار: موضوعات قید شده بخش استانی

 

قوانین و مقررات :

١-   این بخش نیز بصورت گروهی و هر گروه متشکل از حداقل چهار نفر خواهد بود و هر گروه مجاز به استفاده از یک نفر هنرمند تکراری بغیر از خواننده می باشد.

٢-   دراین بخش ، ردیف و قطعات و تصانیف موسیقی ایرانی و اشعار عرفانی و فولکلور آذربایجانی مورد نظر می باشد . لازم به ذکر است اجرای قطعه ای در مورد انتظار و یا مدح امام زمان (عج) دارای امتیاز ویژه ای می باشد .

٣-   از بند ٣ تا ٨ مقررات بخش استانی در این بخش نیز مورد نظر می باشد.

تبصره :مرحله نهایی بخش موسیقی عاشیقلاربا رعایت موارد فوق بصورت غیر رقابتی برگزار خواهد شد.

 

گاه شمار جشنواره :

١ – آخرین مهلت ارسال اشعار و ثبت نام گروه ها و ارسال CD جهت بازبینی : ١٠ بهمن ماه ١٣٩٧

٢ _  زمان اعلام نتایج بازبینی : ١٦ بهمن ماه ١٣٩٧

٣ _ زمان برگزاری مرحله نهایی جشنواره : ٢٩ بهمن ماه الی ٢ اسفند ماه ١٣٩٧

٤- مکان برگزاری مرحله نهایی جشنواره : سالن مجتمع فرهنگی وهنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بناب واقع در خیابان چمران

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ٣٧٧٣١٨٩  داخلی ١٣ تماس حاصل فرمایید.