اختصاص 1000 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مدارس در بودجه 98

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس،  پیام صدقی در آیین پنجمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان بناب از تعهد 86 میلیارد تومانی خیرین مدرسه‌ساز شهرستان بناب از تعهد 86 میلیارد تومانی خیرین در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز اخیر در استان آذربایجان‌شرقی خبر داد و اظهار داشت: خیران 70 تا 80 درصد تعهدات خود را در این جشنواره عملیاتی کردند.

وی با بیان اینکه مجدانه در راستای توسعه و نوسازی مدارس استان با استفاده از تمام ظرفیت‌های درون و برون سازمانی تلاش خواهیم کرد، خواستار همکاری تمام نهادهای دولتی و غیردولتی برای پیشرفت نظام تعلیم و تربیت کشور شد.

صدقی با بیان اینکه برای سال98 خبرهای خوشی در بحث اختصاص اعتبارات برای تکمیل مدارس مطرح است؛ افزود: بر اساس اظهارات مسئولان مجلس در بودجه سال 98 یک هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سطح کشور در نظر گرفته است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: از این به بعد دیگر پروژه‌ای نخواهد ماند که خیرین به تعهدات خود عمل کرده باشند و اداره کل نوسازی نسبت به تکمیل آن اقدام نکرده باشد.

 امام جمعه بناب نیز در این آیین گفت: مدرسه‌سازی یکی از ماندگارترین اعمال صالح در دنیا و آخرت است.

حجت الاسلام مصطفی باقری‌بنابی با اشاره به اینکه رشد هر جامعه‌ای به علم و دانش بستگی دارد؛ افزود: خیرین مدرسه‌ساز زمینه و بسترسازان علم و دانش در جامعه هستند.

وی تصریح کرد: خدا دنیا و مال را برای درست کردن آخرت در اختیار ما قرار داده و داشتن ثروت فرصتی برای ساختن آخرت است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب در ادامه از خیرین مدرسه ساز شهرستان و همچنین متولیان آنها و تلاشگران در عرصه مدرسه‌سازی تقدیر و تشکر کرد.